Útočník z Brodu byl nezaměstnaný držitel zbrojního průkazu

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) - Střelec z uherskobrodské restaurace Družba byl dvaašedesátiletý muž bez práce, držitel zbrojního průkazu. Policie nyní prověřuje, zda osm lidí zabil legálně drženou zbraní.

Střelba v restauraci Družba v Uherském Brodě (24. 2. 2015)
doporučujeme

Novinářům to nedaleko místa tragédie řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Zdůraznil, že nešlo o teroristický čin. Potvrdil dřívější informace, že pachatelem je místní občan, který zastřelil osm lidí a pak sám sebe. "Je to hrozný zážitek," uvedl ministr.

Také policejní prezident Tomáš Tuhý konstatoval, že jde o mimořádnou tragédii. Na místě činu zasahovali policisté i speciální jednotky z Moravskoslezského i Zlínského kraje. Tuhý rozhodl i o nasazení útvaru rychlého nasazení, který ale už nestačil na místo dorazit - zásah byl již u konce.

Motivaci pachatele policie vyšetřuje, podle státního zástupce Romana Kafky šlo o směs osobních důvodů. O tom, zda měl muž psychické problémy, žalobce zatím spekulovat nechtěl.

Útočník zabil sedm mužů a jednu ženu, která je podle dosavadních informací servírka z restaurace. Další žena, jeden z hostů podniku, při útoku utrpěla vážné zranění.

Muž podle informací České televize všechny své oběti střelil do hlavy a zabil je krátce po příchodu do restaurace. Deník Blesk uvedl, že po střelbě mluvil s policejním vyjednavačem, kterému lhal, že jsou všichni uvnitř živí.

Podle serveru Novinky.cz bydlel muž asi kilometr od místa tragédie, je ženatý a sousedé o něm i jeho manželce mluví jako o nervově labilních lidech. Podle sousedů bere manželka pachatele léky, často si je ovšem zapomene vzít a dá si pivo. "Potom řve na ulici a plive na lidi, které také udává," řekl serveru jeden z místních.

Pachatel byl asi deset let nezaměstnaný a dříve pracoval jako elektrikář. V poslední době se ale snažil starat o svou manželku. Server rovněž vysvětluje, kde se vzala jeho náklonnost ke zbraním: "Jeho otec pravděpodobně pracoval ve zbrojovce, takže střelec měl vztah ke zbraním po celý život," píše.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama