Drama z restaurace skončilo. Zdeněk K. byl postrachem sídliště, jeho žena byla zásahovou jednotkou násilně zajištěna

Uherský Brod - Masakr, který se dnes po poledni odehrál v restauraci Družba v Uherském Brodě a který si vyžádal devět lidských životů včetně útočníka, má pokračování. Manželka dvaašedesátiletého střelce Zdeňka K. se v bytě zabarikádovala před policií. Krátce po 23. hodině se policie odhodlala k násilnému vniknutí do domu.

Střelba v restauraci Družba v Uherském Brodě (24. 2. 2015)
doporučujeme

Krátce po 23. hodině se policejní zásahová jednotka rozhodla pro násilné vniknutí do domu, kde žil útočník se svou ženou. Zásah se podle krajského reportéra serveru EuroZprávy.cz Šimona Hojsáka obešel bez střelby a trval několik sekund. Žena útočníka byla odvezena sanitkou.

Útočník, který dnes v restauraci Družba zastřelil osm lidí a poté i sebe, bydlel v řadovém domku na sídlišti Olšava na okraji Uherského Brodu. Uvedl to server Lidovky.cz s tím, že u domku muže zasahovala policie.

Drama, které celý den doprovází oibyvatele Brodu, ale neskončilo. Manželka útočníka se po střelbě v domku zabarikádovala a nechtěla dovnitř policii vpustit. "Ještě před chvíli byl u jejich domu klid. Teď tam přijela velká dodávka, kolem je hodně policistů a vypadá to, že se chystají na útok," popsala serveru Lidovky.cz místní obyvatelka, který má výhled na dům útočníka.

"V životě jsem ho neviděla, má psychicky labilní manželku, o níž se staral. Paní třeba vyjde večer a začne křičet přes celé sídliště. Jsou to docela prasárny, něco ohledně komunistů. Prý měli jednoho syna, který s nimi ale nežije," dodala sousedka 

Útočník je ženatý a i další sousedé o něm i jeho manželce mluví jako o nervově labilních lidech. Sám pachatel byl asi deset let nezaměstnaný a dříve pracoval jako elektrikář.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Policista při zásahu v chatové oblasti zastřelil muže

06.08.2020 13:30 Při zásahu v chatové oblasti u obce Smržov na Jindřichohradecku policista ve středu večer zastřelil…

Muž v Brně přepadl čerpací stanici, obsluze se omlouval

06.08.2020 09:55 Neznámý pachatel přepadl v první polovině července čerpací stanici v Heršpické ulici v Brně,…

Recidivista podle policie napáchal 30 trestných činů. Odcizil, co se dalo

05.08.2020 11:04 Z 30 trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama