Policie zveřejnila časovou linku zásahu v Brodě

Uherský Brod - V souvislosti s vyšetřováním tragédie v Uherském Brodě, při které v úterý zemřelo devět lidí, zveřejnila Policie České republiky dokumentaci komunikace mezi policií a městem Uherský Brod. Je z ní možné vyčíst, jak policie od samého začátku v záležitosti postupovala. Policie tak chce potvrdit, že při zásahu nepochybila.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Střelba v restauraci Družba v Uherském Brodě (24. 2. 2015)
doporučujeme

První informace o střelbě v restauraci Družba obdrželo operační středisko 24. února ve 12:38. Dispečer poté sdělil prvotní informace Městské policii v Uherském Brodě a ta byla zároveň požádána o zaměření kamer městského dohledového systému a vyslání hlídky na místo zásahu.

Vedoucí Integrovaného operačního střediska ve Zlíně poté podal informace o situaci Krajskému ředitelství policie Zlínského kraje a požádal o vrtulník Letecké služby PČR. Ředitel Krajského ředitelství vyslal na místo všechny dostupné síly a nakázal provést důkladná opatření, která měla zamezit pohybu osob směrem dovnitř i ven.

V té době, ani ne hodinu od nahlášení střelby, byly už všechny jednotky z Uherského Brodu na místě. V té chvíli byly u restaurace také tři sanitky a vrtulník záchranné služby.

Mezitím se dispečer pokoušel kontaktovat starostu Uherského Brodu Patrika Kunčara. Povedlo se mu to až napotřetí a starostu požádal, aby nechal obecním rozhlasem vyhlásit, že v blízkosti restaurace Družba probíhá zákrok policie a aby se lidé v místě zásahu nezdržovali.

Během celého zásahu probíhala vzájemná komunikace mezi starostou Uherského Brodu, vedoucím Obvodního oddělení a velitelem Městské policie a řešili aktuální situaci.

V 17:15 proběhla schůzka na Obvodním oddělení Uherský Brod, které se účastnil starosta města, ředitel Krajského ředitelství, policejního prezidia a ministr vnitra.

Včera od 9 do 10 hodin proběhla schůzka vedoucího Územního odboru v Uherském Hradišti se starostou Kunčarem. Ten starostovi poskytl maximum možných informací, včetně té, že podle trestního řádu nemůže policie starostu města informovat o průběhu vyšetřování, protože není zúčastněnou osobou trestního řízení. Stejně tak mu nemůže poskytnout osobní údaje obětí a pachatele.

Dnes od půl třetí proběhla ve Zlíně tisková konference, při které zástupci policie popsali celou časovou linku zásahu.

Zdeněk K. zastřelil v úterý po poledni v restauraci Družba v Uherském Brodě osm lidí a pak obrátil zbraň proti sobě. Tragická událost zasáhla celou republiku, policie čelí kritice kvůli údajně pomalému zásahu.

Celá dokumentace komunikace mezi policií a městem:

24 .2. 2015

12:38 PRVOTNÍ POZNATEK: Restaurace Družba, střílel zde muž.

12:45 Dispečer integrovaného operačního střediska na příjmu linky tísňového volání 158 sdělil prvotní informace pro Městskou policii Uherský Brod, které přijal strážmistr B. M., byl informován o dostupných informacích a vyzván k součinnosti, byl rovněž požádán o zaměření kamer městského dohledového systému a vyslání hlídky na místo zásahu.

12:52 Vedoucí Integrovaného operačního střediska Zlín dává ze služebního telefonu prvotní informace o situaci řediteli Krajského ředitelství policie Zlínského kraje, podává zprávu o provedených opatřeních, i o vyžádání vrtulníku Letecké služby Policie ČR a zásahové jednotky Brno.
Ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje vydal pokyn vyslat na místo dostupné síly a prostředky, provést důsledné opatření i na vnějším perimetru, zamezit pohybu osob směrem dovnitř i ven.

12:59 Dispečer integrovaného operačního střediska Uherské Hradiště opětovně informuje Městskou policii Uherský Brod, telefon přijímá žena (zřejmě sekretářka), která sdělila, že informace již mají a všichni již odjeli na místo události.

13:36 Volá ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje, vydal pokyn vyhodnocovat informace a předávat směrem k veliteli zásahu na místě, ověřit počet sil zdravotnické záchranné služby na místě a informovat o situaci vedení Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, stejně tak informovat starostu města Uherský Brod.

13:37 Dispečer integrovaného operačního střediska Uherské Hradiště ověřuje informaci o sanitkách na místě, v současné době jsou tam tři vozy.

13:43 Vedoucí IOS Zlín poskytuje informace směrem k vedení zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, náměstek ředitele sdělil, že je na místě, síly a prostředky připraveny, na místě přistává vrtulník zdravotnické záchranné služby.

13:37, 13:45 Vedoucí směny IOS se dvakrát neúspěšně pokusil o kontakt se starostou města Uherský Brod, panem Patrikem Kunčarem.

13:46 Dispečer IOS pracoviště pultu centrální ochrany ověřuje dostupnost pana starosty na Městské policii Uherský Brod. Pracovnice, která hovor přijala, potvrdila, že starosta byl o věci informován, potom hovor předala veliteli Městské policie Uherský Brod. Ten potvrdil, že starosta informován byl. Velitel Městské policie Uherský Brod byl požádán, aby starosta vyhlásil obecním rozhlasem, že v blízkosti restaurace Družba probíhá zákrok policie, že je na místě velké množství sil a prostředků policie a žádá občany, aby se v místě nezdržovali. Velitel městské policie potvrdil, že žádosti rozuměl a sdělil, že informaci zajistí.

14:14 Zaslána informační SMS vedení krajského ředitelství a hejtmanovi Zlínského kraje.

17:15 schůzka na Obvodním oddělení Uherský Brod:
Po příletu vrtulníku na místo byl pan starosta Patrik Kunčar přítomen schůzce ředitele KŘP-Z, policejního prezidenta a ministra vnitra.

Komunikace npor. Omelky, vedoucího Obvodního oddělení Uherský Brod

13:34 První komunikace proběhla telefonicky, kdy mu volal starosta Uherského Brodu na jeho služební telefon, npor. Omelka sdělil, že na místě probíhá zákrok, starosta se zeptal, zda se jedná o restauraci Družba a poté hovor npor. Omelka ukončil, protože se musel věnovat aktuální akci v místě.

13:48, 14:41 a 19:38 hod Telefonicky hovořil s velitelem Městské policie Uherský Brod, a vždy s ním řešil aktuální situaci a podíl městské policie na opatření ve vnějším perimetru.

25. 2. 2015

9 - 10 hod. Schůzka vedoucího Územního odboru v Uh. Hradišti kpt. Davida Basovníka se starostou Patrikem Kunčarem. Poskytl mu maximum možných informací včetně informace, že dle trestního řádu o trestním řízení nemůže policie starostu města informovat o průběhu vyšetřování, protože není zúčastněnou sobou trestního řízení, stejně tak mu nemůže poskytovat osobní údaje obětí a pachatele.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama