Policie dopadla mladíka, který děsil Česko bombami. Měl propracovaný systém

Praha - Pražská policie zadržela mladíka, který je podezřelý z toho, že 16krát v posledních vyhrožoval bombou různým významným osobám či institucím. Mezi poškozenými byly i České dráhy a Česká televize. Muž si na internetu vybíral ideové protivníky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Anonymní výhrůžky posílal muž (24) e-mailem podle policie od loňského září., soud ho poslal do vazby. Student podle policistů chodil na školu, kde se zabýval informačními technologiemi.

Za šíření poplašné zprávy, násilí proti skupině obyvatel nebo poškození cizích práv mu zatím hrozí až pět let vězení. Právní kvalifikace se ještě může kvůli vyčíslení škod v souvislosti s evakuacemi několika set budov zvýšit až na osm let vězení. Při výhrůžkách muselo být evakuováno několik tisíc lidí.

Muž hrozby adresoval například Českým drahám, České televizi, Sněmovně, Karlově univerzitě, kriminalistickému ústavu, policejnímu prezidiu, bývalému pražskému primátorovi Tomáši Hudečkovi nebo ombudsmance Anně Šabatové. Další výhrůžky se týkaly Zlínského kraje, kde musely být evakuovány školy a divadlo.

E-maily měly podobnou grafickou úpravu i podobné slovní obraty, a proto se kriminalisté domnívali, že jde o jednoho pachatele a případem začali souběžně zabývat pražští i zlínští detektivové. "Velice podstatné na těchto situacích bylo, že výhrůžky měly značně reálný charakter a navíc neustávaly," podotkl šéf pražské policie Luděk Procházka.

Podle pražského kriminalisty Oldřicha Čecha bylo při vyšetřování problémem to, že byli pod e-maily podepsáni lidé žijící po celé republice. Pachatel při tom používal počítačové programy pro zakrytí identity odesilatele.

Motivem výhrůžek bylo podle kriminalistů to, že podezřelý hodně diskutoval na internetových fórech. Když tam našel ideového protivníka, který nesouhlasil s jeho názory, tak poslal výhrůžku právě jeho jménem. Jeden z e-mailů, tak třeba odeslala studentka, která na internetu hájila islám, s čímž se mladík neztotožňoval.

Témata: krimi | bomby
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Surový útok v Trutnově: Recidivista napadl muže, ten v nemocnici zemřel

22.02.2019 10:00 Muž v Trutnově před zábavním podnikem napadl v neděli 17. února jiného muže. Zraněný muž později v…

Chlapec (15) v Havlíčkově Brodě zaútočil nožem na spolužačku, skončil ve…

22.02.2019 09:45 Policie na Vysočině vyšetřuje případ napadení, při kterém patnáctiletý žák základní školy v…

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama