Falešný revizor dobíjel opencard za zmrzlinu. Nenaletěli jste mu?

Praha - S povedeným podvodníkem se v uplynulých dnech setkali pražští policisté. Sehnal si pracovní oděv dopravního podniku a v hlavním městě podváděl lidi pod záminkou dobití kreditu na jejich opencard.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Jednadvacetiletý mladík měl téměř ve čtyřiceti případech slíbit náhodně osloveným cestujícím hromadné dopravy dobití jejich karty jízdným na jeden rok. Nic takového se však samozřejmě nestalo a mladík si částku, nejčastěji pětistovku, nechal pro sebe.

"Poté, co mu poškozený poskytl svoji kartu, předstíral pomocí čtečky těchto karet, nebo připojením k internetu skrze mobilní telefon, dobíjení této karty. Následně předložil poškozenému domnělé potvrzení o prodloužení platnosti Opencard na období jednoho roku," uvedl Jan Daněk z pražské policie.

Nezkoušel to však jen v hromadné dopravě, ale třeba i na zmrzlináře: "Oslovil na ulici prodejce zmrzliny a zmiňované dobití karty mu nabídl za částku 50 korun a zmrzlinu, což také dostal. V dalším případě pro změnu po prodavačce ve vinotéce za své „služby" požadoval láhev šumivého vína, které pak také obdržel," dodává Daněk.

Jak je možné, že lidé povedenému podvodníkovi věřili? Opatřil si totiž bundu a mikinu s logy dopravního podniku, které opravdoví revizoři používají. Mladíkovi zatím policisté nasčítali celkem čtyřicet podvedených, jejich počet však může být daleko vyšší. Proto prosí všechny, kteří se s falešným revizorem setkali, aby kontaktovali linku 158. Za trestný čin podvodu hrozí pachateli až tři roky ve vězení.

Témata: krimi | podvod | Opencard
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama