Ženu (†74) zabila chyba lékaře. Verdikt soudu rozzlobil pozůstalé

Ostrava - Pokuta 150 tisíc korun a zákaz činnosti na rok a půl. Takový je trest pro lékaře Viktora Hladíka. Ten podle okresního soudu ve Frýdku - Místku zavinil před pěti lety smrt pacientky Ludmily Olšovské.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Ludmila do frýdecko-místecké nemocnice přišla před pěti lety s bolestmi břicha. Lékař Viktor Hladík jí diagnostikoval zácpu a naordinoval opiátovou injekci. V noci při zhoršení zdravotního stavu už se na ní ani nepodíval a přes telefon řekl sestře, ať pacientce píchne další injekci.

Ráno byl zdravotní stav paní Ludmily natolik vážný, že musela prodělat vážnou operaci. Při té měl podle obžaloby špatně postupovat další lékař. Toho ale soudce dnes zprostil všech obvinění.

Případ se táhl dlouhé čtyři roky a to hlavně kvůli zpracování mnoha znaleckých posudků. Dnes soudce Viktora Hladíka potrestal pokutou 150 tisíc korun a zakázal mu na rok a půl vykonávat práci lékaře.

S rozsudkem nejsou spokojení pozůstalí po oběti ani státní zástupkyn Lenka Dostálová, která požadovala pro oba lékaře mnohem přísnější tresty.

"Věříme, že se státní zástupkyně odvolá, protože ona navrhovala daleko přísnější potrestání obou obžalovaných lékařů," doufá syn paní Olšovské. Soudy se případem budou znovu zabývat tak jako tak, protože nízký trest se nelíbí Hladíkovi, který už se odvolal.

Loading...
Témata: lékaři | úmrtí | soudy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama