Podřezávač z metra se k útoku přiznal. Mnoho věcí ale zůstává záhadou

Praha - Šíleného hrdlořeza z pražského metra už má policie. Dopadli ho v noci na sobotu, a Pražané si tak mohou konečně oddychnout. Podstatnou roli v případu sehrály podle Hulana vzorky DNA a pomoc veřejnosti

Ilustrační foto
doporučujeme

"Jedná se o jednadvacetiletého slovensky hovořícího mladíka," řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policie ho obvinila z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu hrozí až deset let vězení.

Útočník nemá na území Česka trvalé ani přechodné bydliště či trvalý, nebo alespoň krátkodobý pracovní poměr. Důvod, proč muže napadl, zatím policie vyšetřuje. "Pouze potvrdil, že se s napadeným vůbec neznal, v soupravě metra se s ním potkal náhodně a incidentu nepředcházela žádná verbální či fyzická potyčka nebo jiný konflikt," uvedl mluvčí.

Kriminalisté musejí vedle motivu také zjistit, po jakou dobu se mladík na území Česka zdržoval a zda se zde nedopustil ještě dalšího protiprávního jednání. Stále také hledají zbraň, kterou obviněný k útoku použil.

Muž ve čtvrtek ráno ve stanici metra Invalidovna nožem napadl jiného cestujícího a vážně ho zranil. Když policie zveřejnila záběry z kamerových systémů, pachatel se zbavil důkazů, které by ho s útokem mohly spojovat.

"Detektivové nalezli včera večer nedaleko stanice metra Českomoravská červený batoh a červenou zimní bundu podezřelého," řekla mluvčí policie Jana Rösslerová v pátek ráno.

Na podezřelého muže dostali policisté tip od občanů. Poznali ho podle záběrů z metra. Při kontrole pak muž nebyl schopen prokázat svou totožnost, proto byl odveden na služebnu, kde ho policisté při výslechu spojili se čtvrtečním incidentem.

Pořezaný muž (39) musel být po útoku převezen do nemocnice, kde byl operován. Jeho stav se zlepšuje.

Témata: krimi | napadení | Metro
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Policista při zásahu v chatové oblasti zastřelil muže

06.08.2020 13:30 Při zásahu v chatové oblasti u obce Smržov na Jindřichohradecku policista ve středu večer zastřelil…

Muž v Brně přepadl čerpací stanici, obsluze se omlouval

06.08.2020 09:55 Neznámý pachatel přepadl v první polovině července čerpací stanici v Heršpické ulici v Brně,…

Recidivista podle policie napáchal 30 trestných činů. Odcizil, co se dalo

05.08.2020 11:04 Z 30 trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama