Zloději-nešikové se pokusili ukrást bankomant. Už potřetí

Hodonín - Policie vyšetřuje krádež ve Velké nad Veličkou. Obec na hodonínsku má jeden bankomat a už třikrát se ho pokusili ukrást zloději. Naposledy včera, tedy v pátek třináctého. Krádež se jim nepovedla a peníze na místě zůstaly, stejně tak řada stop.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Zloději se vloupali bočním oknem do spořitelny, zevnitř přístroj odřezali a pak vytrhli ze zdi. Plechový kryt se nejspíš přímo na místě pokusili propálit. Ovšem bez úspěchu.

Pátek třináctého je pro tyto zloděje opravdu smolný den, peníze z bankomatu nedostali a navíc na místě zanechali řadu stop, jeden z nich se při páčení poranil a kriminalisté mají jeho DNA.

Místní doufají, že zloděje se po letech konečně podaří dopadnout. Velká nad Veličkou si kvůli nim, může dát páčidlo do obecního znaku. Životnost bankomatu tady dosahuje maximálně pěti let.

První přístroj zmizel v roce 2009. Tyto záběry jsme natočili o rok později. Zloději tehdy připevnili na bankomat řetěz a terénním autem ho vytrhli ze zdi. Přistroj vlekli přes půlku vesnice, pak ho naložili a zmizeli u slovenské hranice.

Starosta tehdy upozorňoval, že zloději si obec vybírají protože široko daleko není žádná policejní stanice: "Kdybychom tady měli mít vlastní policii tak na to padne půlka rozpočtu," říká Jiří Pšurný.

Tentokrát byla hlídka do pěti minut na místě, ale zloději stejně uprchli. Provozování bankomatu v této obci se stalo nejhorším byznysem na jižní moravě. Tři zničené přístroje plus ukradené bankovky rovná se škoda kolem pěti milionů. Spořitelna zvažuje, jestli přístroj vrátit na stejné místo i počtvrté.

Témata: krimi | bankomaty | krádeže
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze došlo k brutálnímu znásilnění, policie pátrá po pachateli

15.03.2019 13:09 Policie dnes informovala o případu brutálního znásilnění, které se odehrálo už předminulý víkend…

Žena naletěla podvodníkovi, nabízel jí peníze od teroristů

13.03.2019 13:41 Téměř o 300.000 korun připravil podle policie ženu z Brněnska podvodník na internetu. Nabízel jí,…

"Falešný" agresivní policista kasíroval řidiče. Policie přiznala, že patří…

11.03.2019 20:30 Českou republiku dnes zasáhl případ údajně falešného policisty, který se pokusil zkasírovat řidiče…

Hádka v Jablonci se zvrtla: Žena několikrát bodla svého manžela

11.03.2019 10:31 Pětašedesátiletá žena v neděli večer v bytě v Jablonci nad Nisou po hádce několikrát bodla nožem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama