Muž upozorňoval na šíleného souseda, ten ho nakonec zastřelil

Praha - Případ osminásobné vraždy v Uherském Brodě otevřel otázku, zda je stát schopný ochránit své občany před útokem ozbrojeného šílence. Obdobný případ se stal před několika měsíci i na Břeclavsku.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Muž tam zastřelil souseda, který přitom opakovaně upozorňoval úřady, že je jeho soused nebezpečný. Jenže do léčebny šel až poté, co mladíka zabil.

Když policisté odváželi vraha z místa činu, obyvatelé Ostrovánek doufali že zbytek života dožije za mřížemi. Chladnokrevně zavraždil svého souseda. Pětadvacetiletého Vitalije střelil pistolí do hlavy. Tělo schoval v domě a stejně jako uherskobrodský vrah čekal na příjezd zásahovky.

Dnes už je jisté, že tento vrah nebude nikdy potrestán. Zavražděný Vitalij upozorňoval, že jde o nebezpečného šílence. Úřady mu daly za pravdu až po jeho smrti. Znalci potvrdili, že střelec je duševně nemocný a stíhání je zastaveno, nepůjde tedy do vězení, ale do léčebny.

V Česku nejspíš často platí, že problém se řeší až když někdo zemře. Vitalij a jeho rodina opakovaně podávali na souseda stížnosti. To ale není vše – nemocný soused se je také jednou v noci pokusil otrávit. "Dal sklo na komín a všechen kouř šel do baráku," řekla TV Nova partnerka zastřeleného.

Kdyby se o podivína někdo začal zajímat, musel by zjistit to, co vědí policisté až dnes. Na Slovensku získal zbrojní průkaz – přišel o něj dva roky před vraždou, ale zbraň si nechal.

Pak už stačila jen záminka a duševně nemocný muž zastřelil prvního člověka který mu přišel do rány. Ostrovánky byly jen vlásek od tragédie jaká se stala v Uherském Brodu.

Témata: krimi | život
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po dívce (13) z Prahy. V pátek šla na nákup, domů se už…

21.01.2019 20:46 Policie pátrá po třináctileté Sabině Čonkové z Prahy. Od pátku se nevrátila domů a nikomu o sobě…

Loupež v Karlových Varech: Pachatel vykradl zlatnictví, je na útěku

21.01.2019 20:42 V Karlových Varech v Západní ulici dnes vpodvečer neznámý pachatel přepadl a vykradl zlatnictví.…

Podnapilý muž se polil hořlavinou v Tursku u Prahy, zadržela ho policie

21.01.2019 17:09 Podnapilý muž se dnes odpoledne v Tursku nedaleko Prahy polil hořlavinou. Zda se chtěl i zapálit,…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama