Smrt Elišky z Klášterce: Kalužíka už brzy čeká soud. Víme kdy

Ústí nad Labem - Přesně za měsíc začne jeden z nejsledovanějších soudních procesů tohoto roku. Před krajským soudem v Ústí nad Labem stane Roman Kalužík. Podle obžaloby loni v září znásilnil a zavraždil devítiletou Elišku z Klášterce nad Ohří. Kalužíkovi hrozí až doživotní trest vězení.

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Roman Kalužík se podle obžaloby dopustil jednoho z nejhorších trestných činů. Měl znásilnit a zavraždit malou holčičku, svou neteř. V polovině dubna se postaví proti žalobci, který pro něj požaduje co nejpřísnější potrestání.

"Hlavní líčení je nařízeno na 14. až 16. dubna a paní předsedkyně senátu zatím nepředpokládá vyloučení veřejnosti," uvedla mluvčí ústeckého krajského soudu Ústí nad Labem.

To je u takového případu vzácné. Pokud je obětí dítě, soudy většinou probíhají za zavřenými dveřmi a veřejnost se dozví pouze to, jaký padl verdikt. "Jako obviněný ve věci nevypovídal, posun v tomto směru byl učiněn, trestnou činnost doznal," nechal se slyšet před časem dozorující žalobce František Stibor.

Kalužíkovi u soudu hrozí výjimečný trest, to znamená 25 až 30 let, případně by mohl rozšířit seznam doživotně odsouzených.

Vražda Elišky v září otřásla celou zemí. Kalužík si podle obžaloby na holčičku počkal před školou. Pak ji odvedl do lesa za městem, kde ji znásilnil a uškrtil. Když pak Elišku celé město hledalo, šel se přesvědčit, jestli je skutečně mrtvá.

Na Kalužíka byla vypracována řada odborných posudků, pokud soud nenařídí jejich doplnění, mohl by rozsudek padnout už 16.dubna.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama