Smrt Elišky z Klášterce: Kalužíka už brzy čeká soud. Víme kdy

Ústí nad Labem - Přesně za měsíc začne jeden z nejsledovanějších soudních procesů tohoto roku. Před krajským soudem v Ústí nad Labem stane Roman Kalužík. Podle obžaloby loni v září znásilnil a zavraždil devítiletou Elišku z Klášterce nad Ohří. Kalužíkovi hrozí až doživotní trest vězení.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Roman Kalužík se podle obžaloby dopustil jednoho z nejhorších trestných činů. Měl znásilnit a zavraždit malou holčičku, svou neteř. V polovině dubna se postaví proti žalobci, který pro něj požaduje co nejpřísnější potrestání.

"Hlavní líčení je nařízeno na 14. až 16. dubna a paní předsedkyně senátu zatím nepředpokládá vyloučení veřejnosti," uvedla mluvčí ústeckého krajského soudu Ústí nad Labem.

To je u takového případu vzácné. Pokud je obětí dítě, soudy většinou probíhají za zavřenými dveřmi a veřejnost se dozví pouze to, jaký padl verdikt. "Jako obviněný ve věci nevypovídal, posun v tomto směru byl učiněn, trestnou činnost doznal," nechal se slyšet před časem dozorující žalobce František Stibor.

Kalužíkovi u soudu hrozí výjimečný trest, to znamená 25 až 30 let, případně by mohl rozšířit seznam doživotně odsouzených.

Vražda Elišky v září otřásla celou zemí. Kalužík si podle obžaloby na holčičku počkal před školou. Pak ji odvedl do lesa za městem, kde ji znásilnil a uškrtil. Když pak Elišku celé město hledalo, šel se přesvědčit, jestli je skutečně mrtvá.

Na Kalužíka byla vypracována řada odborných posudků, pokud soud nenařídí jejich doplnění, mohl by rozsudek padnout už 16.dubna.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

loading...

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama