Muž postával na Václaváku s nabitým samopalem

Praha - Drama jako z akčního filmu. V centru Prahy se procházel dvoumetrový muž s nabitým samopalem, naštěstí schovaným v igelitce. Když ho chtěli zkontrolovat policisté, spolkl sáček s kokainem. Ti ho po dramatickém zásahu nakonec zadrželi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie ČR, Praha

Nabitý samopal "ostrými" v igelitce a sáčky s drogami. Tak byl vybaven francouzsky hovořící muž, kterého policisté zadrželi na rohu Štěpánské a Václavského náměstí. "Policisté si všimli dvou postávajících osob, obě tyto osoby znaly z dřívější doby pro drogové delikty, rozhodli se je policisté zkontrolovat," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Jeden ze dvou mužů se policistům "vzdal", druhý ale začal dělat problémy. "Jakmile spatřil muže zákona, vložil do úst igelitový sáček s bílou krystalickou látkou," upřesnil policejní mluvčí. To bylo zhruba 20 gramů kokainem.

Kromě toho, že se nechtěl policistům podřídit, tak se ještě snažil získat pistol jednoho z policistů. "Po poměrně dlouhém a složitém zákroku, připomínajícím chvílemi zápas gladiátorů, se policistům podařilo čtyřicetiletého muže dostat do želez," řekl Hulan.

Zadržený francouzsky mluvící muž měl v igelitové tašce samopal Tokarev. Při prověřování policisté zjistili, že má u nás pestrou kriminální minulost. Byl už třikrát pravomocně odsouzen a v base strávil deset let. "Odsouzen byl například pro drogové delikty, loupež, nedovolené ozbrojování, nebo útok na veřejného činitele," přiblížil Hulan.

Nyní ho policisté obviňují za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a nedovolené ozbrojování. Za to mu v případě odsouzení hrozí až pětileté vězení.

Témata: Drogy | zbraně | Policie ČR
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Surový útok v Trutnově: Recidivista napadl muže, ten v nemocnici zemřel

22.02.2019 10:00 Muž v Trutnově před zábavním podnikem napadl v neděli 17. února jiného muže. Zraněný muž později v…

Chlapec (15) v Havlíčkově Brodě zaútočil nožem na spolužačku, skončil ve…

22.02.2019 09:45 Policie na Vysočině vyšetřuje případ napadení, při kterém patnáctiletý žák základní školy v…

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama