Otřesný případ novodobých otrokářů: Oběti musely jíst odpadky

Jičín - Rodinný gang novodobých otrokářů zatkla policie v Kopidlně nedaleko Jičína. Kriminalisté během několika měsíců zdokumentovali všechny jeho zločiny. Manželé a jejich syn měli zotročit minimálně deset bezdomovců.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto

Za několik trestných činů jim hrozí až dvanáctiletý trest. Manželé už byli za stejný trestný čin odsouzeni na Slovensku.

Když zásahová jednotka vtrhla do domu v Kopidlně, novodobí otrokáři se bránit nestihli. Kriminalisté tu navíc osvobodili i jejich dvě oběti - muže. Ti nevěděli kde jsou, přespávali v kůlně, doklady jim cizinci ze Slovenska zabavili a pak je nutili k těžkým fyzickým pracím. Když se bránili, dostali pořádně naloženo.

"Žili v katastrofálních hygienických podmínkách, jídlo jim vařili z odpadků, které našli v kontejnerech u supermarketů," přibližuje bezcitnost věznitelů policejní mluvčí Ivana Ježková.

Trojice si své oběti vybírala mezi bezdomovci zejména na pražském hlavním nádraží. Naslibovala jim ubytování, práci a lukrativní příjem. Podmínkou ale bylo, aby na sebe neměli napsaný žádný úvěr nebo půjčku.

To proto, aby je mohli podepsat pod nebankovní úvěry za stovky tisíc korun. Pořizovali si na ně také leasingy na auta nebo hudební nástroje. Dokonce některým zotročeným seniorům kradli jejich důchody.

Oběti rodinný gang poté, co je fyzicky vyčerpal a poté, co splnily funkci bílých koní, propustil na svobodu. Někteří z postižených ale u soudu svědčit nebudou, později totiž zemřeli. A soudu se nedočká ani nejstarší z otrokářů, v nemocnici podlehl těžké nemoci. Jeho ženě a synovi hrozí až dvanáctiletý trest.

Témata: otroctví | krimi
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž se vyhýbal vězení, vzal si bratrovu identitu. Prozradila ho drobnost

23.01.2019 09:55 Přes půl roku se dařilo šestačtyřicetiletému muži ze Šumperska, na kterého vydal loni v červnu…

Kuriózní zločin: Bavorské sedláky okrádá zloděj s kolečkem, kořist vozí do…

22.01.2019 21:39 Policisté z bavorského městečka Furth im Wald, které se nachází přes hranici od Folmavy, se snaží…

Vražda na Břeclavsku: Policisté obvinili ženu, skončila ve vazbě

22.01.2019 10:06 Policisté v Jihomoravském kraji obvinili z vraždy na Břeclavsku ženu, je ve vazbě, řekl dnes ČTK…

Policie pátrala po dvou mladých dívkách z Prahy, jedna je už doma

22.01.2019 08:51 Aktualizováno Policisté od pondělí pátrali po dvou dívkách z Prahy ve věku 12 a 13 let, mladší z nich se již sama…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama