Otřesný případ novodobých otrokářů: Oběti musely jíst odpadky

Jičín - Rodinný gang novodobých otrokářů zatkla policie v Kopidlně nedaleko Jičína. Kriminalisté během několika měsíců zdokumentovali všechny jeho zločiny. Manželé a jejich syn měli zotročit minimálně deset bezdomovců.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Za několik trestných činů jim hrozí až dvanáctiletý trest. Manželé už byli za stejný trestný čin odsouzeni na Slovensku.

Když zásahová jednotka vtrhla do domu v Kopidlně, novodobí otrokáři se bránit nestihli. Kriminalisté tu navíc osvobodili i jejich dvě oběti - muže. Ti nevěděli kde jsou, přespávali v kůlně, doklady jim cizinci ze Slovenska zabavili a pak je nutili k těžkým fyzickým pracím. Když se bránili, dostali pořádně naloženo.

"Žili v katastrofálních hygienických podmínkách, jídlo jim vařili z odpadků, které našli v kontejnerech u supermarketů," přibližuje bezcitnost věznitelů policejní mluvčí Ivana Ježková.

Trojice si své oběti vybírala mezi bezdomovci zejména na pražském hlavním nádraží. Naslibovala jim ubytování, práci a lukrativní příjem. Podmínkou ale bylo, aby na sebe neměli napsaný žádný úvěr nebo půjčku.

To proto, aby je mohli podepsat pod nebankovní úvěry za stovky tisíc korun. Pořizovali si na ně také leasingy na auta nebo hudební nástroje. Dokonce některým zotročeným seniorům kradli jejich důchody.

Oběti rodinný gang poté, co je fyzicky vyčerpal a poté, co splnily funkci bílých koní, propustil na svobodu. Někteří z postižených ale u soudu svědčit nebudou, později totiž zemřeli. A soudu se nedočká ani nejstarší z otrokářů, v nemocnici podlehl těžké nemoci. Jeho ženě a synovi hrozí až dvanáctiletý trest.

Loading...
Témata: otroctví | krimi
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrtvola v přehradě: Rakušané zjišťují totožnost ženy, mohla být z Česka

22.07.2019 14:52 Rakouské policii se stále nepodařilo určit totožnost ženy, jejíž tělo bylo koncem května vyloveno z…

Celníci naháněli pašeráka z Polska, prchal na kolečkových bruslích

22.07.2019 14:07 Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam…

Opilý řidič vletěl do policejního auta, stálo se zapnutými majáky u jiné…

22.07.2019 12:44 Aktualizováno Čtyřiatřicetiletý řidič v neděli na Příbramsku naboural do policejního auta, které stálo se…

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama