Divoká policejní honička: Řidiče zastavily až hřebíkové pásy

Praha - Chvíle hrůzy a adrenalinu zažily ve čtvrtek dopoledne desítky chodců i řidičů v Praze. Policisté tu totiž přes půl města pronásledovali zdrogovaného šoféra v kradené škodovce. Poprvé k jeho zastavení použili hřebíkové pásy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Všechno začalo v momentě, kdy si motohlídka na Jižní spojce všimla černé oktávky, která byla v databázi hlášena jako kradená. Policisté asi dopředu tušili problémy, protože raději okamžitě uvědomili další hlídky v okolí.

"Během toho si jich ale řidič Octávie pravděpodobně všiml a zajel na benzinovou čerpací stanici. V okamžiku, kdy jeden z policistů přistoupil k řidiči a chtěl ho zkontrolovat, muž sešlápl plyn a začal ujíždět," řekla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

A začalo rodeo. Šofér z Jižního města ujížděl dlouhé minuty, kličkoval mezi dalšími auty a manévry na ostří nože se vyhýbal policejním vozům i nicnetušícím "civilistům".

"Policisté se na ulici Československého exilu připravili k použití zastavovacích pásů. Ty hodili přímo před kola pronásledované Octavie. Vzhledem k šíři vozovky však řidič na poslední chvíli strhnul řízení doprava a přes zastavovací pás přejel pouze levým předním kolem. Ve zběsilé jízdě tak nadále pokračoval," doplnila mluvčí.

Honička tak pokračovala přes Barrandovský most na Smíchov k Andělu. Až tam stíhací jízda skončila poté, co čekající hlídka roztáhla přes asfalt hřeby a zbytek silnice zatarasila služebním autem. Když uprchlíkovi docvaklo, že tohle už neobjede, raději zastavil a vzdal se.

Vzápětí se ukázalo, že se šofér před šílenou jízdou posílil drogami, s největší pravděpodobností pervitinem. Hazardérovi za jeho "představení" hrozí osmiletý pobyt v chládku.

Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama