Divoká policejní honička: Řidiče zastavily až hřebíkové pásy

Praha - Chvíle hrůzy a adrenalinu zažily ve čtvrtek dopoledne desítky chodců i řidičů v Praze. Policisté tu totiž přes půl města pronásledovali zdrogovaného šoféra v kradené škodovce. Poprvé k jeho zastavení použili hřebíkové pásy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Všechno začalo v momentě, kdy si motohlídka na Jižní spojce všimla černé oktávky, která byla v databázi hlášena jako kradená. Policisté asi dopředu tušili problémy, protože raději okamžitě uvědomili další hlídky v okolí.

"Během toho si jich ale řidič Octávie pravděpodobně všiml a zajel na benzinovou čerpací stanici. V okamžiku, kdy jeden z policistů přistoupil k řidiči a chtěl ho zkontrolovat, muž sešlápl plyn a začal ujíždět," řekla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

A začalo rodeo. Šofér z Jižního města ujížděl dlouhé minuty, kličkoval mezi dalšími auty a manévry na ostří nože se vyhýbal policejním vozům i nicnetušícím "civilistům".

"Policisté se na ulici Československého exilu připravili k použití zastavovacích pásů. Ty hodili přímo před kola pronásledované Octavie. Vzhledem k šíři vozovky však řidič na poslední chvíli strhnul řízení doprava a přes zastavovací pás přejel pouze levým předním kolem. Ve zběsilé jízdě tak nadále pokračoval," doplnila mluvčí.

Honička tak pokračovala přes Barrandovský most na Smíchov k Andělu. Až tam stíhací jízda skončila poté, co čekající hlídka roztáhla přes asfalt hřeby a zbytek silnice zatarasila služebním autem. Když uprchlíkovi docvaklo, že tohle už neobjede, raději zastavil a vzdal se.

Vzápětí se ukázalo, že se šofér před šílenou jízdou posílil drogami, s největší pravděpodobností pervitinem. Hazardérovi za jeho "představení" hrozí osmiletý pobyt v chládku.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po střelbě v Brně jeden mrtvý, jeden těžce zraněný

22.10.2019 18:13 Při střelbě v bytě na Palackého třídě v Brně dnes odpoledne zemřel člověk, druhý je těžce zraněný,…

Loupež v brněnském klenotnictví: Škoda 20 milionů, pátrá se po tmavém Audi…

22.10.2019 16:51 Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl dnes mluvčí policie Pavel…

Řidiči, pozor. U českých hranic řádí vrhač větví, policie na něj vypsala…

22.10.2019 16:30 V německém příhraničí ohrožuje motoristy už několik let neznámý muž, jemuž tamní policisté…

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama