Tohle jsou největší drogové úlovky v sítích policie

Praha - Páteční zadržená zásilka drog v krabici s banány měla sice největší hodnotu, ale nebyla v historii Česka největší. Podívejte se, na největší drogové zásilky, které se kdy u nás podařilo zajistit.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

100 kilo kokainu, který by se dal na černém trhu prodat až za 1 miliardu korun, objevili v pátek pracovníci jednoho pražského supermarketu Lidl v zásilce banánů z Kolumbie. Před šestnácti lety k nám dorazila podobná zásilka a také z Kolumbie, tehdy šlo o 120 kilo kokainu a bylo to zatím největší množství drogy u nás.

Zásilka k nám putovala také v banánech. Rozdíl je však v tom, že o této zásilce policisté věděli dopředu a do skladu, kam měla doputovat, nainstalovali kamery. Jenže drogu zajistili z nepochopitelných důvodů dříve, než si ji přišel někdo vyzvednout. Majitele firmy, kam kokain doputoval, přesto poslal soud na 13 let za mříže, podle dostupných informací však měl ještě před nástupem trestu uprchnout.

11 tun marihuany

Právě tahle "zásilka" kraluje žebříčku historicky největšího množství drog zabaveného v Česku. Od roku 1996.

500 kg hašiše

Právě tolik drogy zajistili celníci a protidrogový tým v roce 1994. Česká republika nebyla koncovou zemí, sdělil TV Nova Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály PČR.

182 kg herionu

Tuhle várku zadrželi celníci teprve loni. Množství by pokrylo spotřebu všech narkomanů v České republice na jeden rok. Na černém trhu by se smrtící látka prodala za tři čtvrtě miliardy korun. Jde o největší množství drog zadržené na našem území za poslední dobu.

Jedno z největších množství zadržených drog ve světě bylo 27 tun kokainu v hodnotě Pětiset milionů dolarů. Kde jinde než v Kolumbii západně od Bogoty v roce 2007.

Témata: Drogy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama