Vražda seniora v Praze: Policie pátrá po těchto třech dívkách

Praha - Dvě ze tří dívek, po kterých policie pátrá v souvislosti s pondělní vraždou muže (†72) v Praze, utekly počátkem dubna z výchovného ústavu. Policie zatím nesdělila, zda jsou dívky svědkyně či podezřelé.

Ilustrační foto
doporučujeme

Zavražděného seniora policisté našli v pondělí v jednom z letňanských bytů. Násilnou smrt potvrdila pitva, na její oficiální výsledky ale policisté ještě čekají, doplnila mluvčí. S ohledem na vyšetřování ale bližší informace o mužově smrti nesdělila.

"Dvě mladistvé dívky utekly 4. dubna z Výchovného ústavu Počátky a třetí, už plnoletá žena, je bývalou chovankyní tohoto zařízení. Tyto tři kamarádky už v minulosti několikrát z ústavu utekly a jsou zvyklé na život na ulici bez finančních prostředků. Kriminalisté nevylučují, že se budou schovávat v podstatě kdekoliv na území celé České republiky a prostředky na obživu si mohou například obstarávat krádežemi. Nevylučují ani možnost, že se seznámí nebo seznámily s někým, kdo jim poskytne útočiště. Trojice se ovšem nemusí pohybovat pouze společně, dívky se mohly i rozdělit. K cestování prioritně nevyužívají prostředky městské hromadné dopravy, ale preferují spíše autostop," uvedla mluvčí Jana Rösslerová..

Šestnáctiletá dívka (foto zde) je vysoká 168 centimetrů, štíhlé postavy. Má zelené oči a černé dlouhé vlasy, které nosí svázané. Oblečená by byla být do tmavé bundy, tmavých kalhot a na nohou měla s největší pravděpodobností tmavé boty se světlými pruhy. Jejím zvláštním poznávacím znamením je tetování na levém předloktí ve tvaru písmene I.

Sedmnáctiletá dívka (foto zde) je vysoká 160 centimetrů, štíhlé postavy. Má šedomodré oči a středně dlouhé, hnědé a melírované vlasy. Oblečená byla do delší šedé mikiny a tmavých legín. Hledaná má tetování na vnitřní straně pravého předloktí, motiv není známý.

Osmnáctiletá žena (foto zde) je vysoká mezi 160 až 165 centimetry, střední postavy. Má šedé oči a melírované vlasy. Oblečena by měla být do tmavých legín a bundy s bílo-zelenými pruhy a kapucí. Na nohou měla bílé sportovní boty. Jejím zvláštním poznávacím znamením je tetování v podobě štíra na hřbetu levé ruky, nezjištěný nápis na předloktí a další „Lifetime" na pravé straně krku. V pravém obočí, u pravého oka a v levém koutku rtu má piercing.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama