Vražda seniora v Praze: Policie pátrá po těchto třech dívkách

Praha - Dvě ze tří dívek, po kterých policie pátrá v souvislosti s pondělní vraždou muže (†72) v Praze, utekly počátkem dubna z výchovného ústavu. Policie zatím nesdělila, zda jsou dívky svědkyně či podezřelé.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Zavražděného seniora policisté našli v pondělí v jednom z letňanských bytů. Násilnou smrt potvrdila pitva, na její oficiální výsledky ale policisté ještě čekají, doplnila mluvčí. S ohledem na vyšetřování ale bližší informace o mužově smrti nesdělila.

"Dvě mladistvé dívky utekly 4. dubna z Výchovného ústavu Počátky a třetí, už plnoletá žena, je bývalou chovankyní tohoto zařízení. Tyto tři kamarádky už v minulosti několikrát z ústavu utekly a jsou zvyklé na život na ulici bez finančních prostředků. Kriminalisté nevylučují, že se budou schovávat v podstatě kdekoliv na území celé České republiky a prostředky na obživu si mohou například obstarávat krádežemi. Nevylučují ani možnost, že se seznámí nebo seznámily s někým, kdo jim poskytne útočiště. Trojice se ovšem nemusí pohybovat pouze společně, dívky se mohly i rozdělit. K cestování prioritně nevyužívají prostředky městské hromadné dopravy, ale preferují spíše autostop," uvedla mluvčí Jana Rösslerová..

Šestnáctiletá dívka (foto zde) je vysoká 168 centimetrů, štíhlé postavy. Má zelené oči a černé dlouhé vlasy, které nosí svázané. Oblečená by byla být do tmavé bundy, tmavých kalhot a na nohou měla s největší pravděpodobností tmavé boty se světlými pruhy. Jejím zvláštním poznávacím znamením je tetování na levém předloktí ve tvaru písmene I.

Sedmnáctiletá dívka (foto zde) je vysoká 160 centimetrů, štíhlé postavy. Má šedomodré oči a středně dlouhé, hnědé a melírované vlasy. Oblečená byla do delší šedé mikiny a tmavých legín. Hledaná má tetování na vnitřní straně pravého předloktí, motiv není známý.

Osmnáctiletá žena (foto zde) je vysoká mezi 160 až 165 centimetry, střední postavy. Má šedé oči a melírované vlasy. Oblečena by měla být do tmavých legín a bundy s bílo-zelenými pruhy a kapucí. Na nohou měla bílé sportovní boty. Jejím zvláštním poznávacím znamením je tetování v podobě štíra na hřbetu levé ruky, nezjištěný nápis na předloktí a další „Lifetime" na pravé straně krku. V pravém obočí, u pravého oka a v levém koutku rtu má piercing.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama