Vražda seniora v Praze: Policie pátrá po těchto třech dívkách

Praha - Dvě ze tří dívek, po kterých policie pátrá v souvislosti s pondělní vraždou muže (†72) v Praze, utekly počátkem dubna z výchovného ústavu. Policie zatím nesdělila, zda jsou dívky svědkyně či podezřelé.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Zavražděného seniora policisté našli v pondělí v jednom z letňanských bytů. Násilnou smrt potvrdila pitva, na její oficiální výsledky ale policisté ještě čekají, doplnila mluvčí. S ohledem na vyšetřování ale bližší informace o mužově smrti nesdělila.

"Dvě mladistvé dívky utekly 4. dubna z Výchovného ústavu Počátky a třetí, už plnoletá žena, je bývalou chovankyní tohoto zařízení. Tyto tři kamarádky už v minulosti několikrát z ústavu utekly a jsou zvyklé na život na ulici bez finančních prostředků. Kriminalisté nevylučují, že se budou schovávat v podstatě kdekoliv na území celé České republiky a prostředky na obživu si mohou například obstarávat krádežemi. Nevylučují ani možnost, že se seznámí nebo seznámily s někým, kdo jim poskytne útočiště. Trojice se ovšem nemusí pohybovat pouze společně, dívky se mohly i rozdělit. K cestování prioritně nevyužívají prostředky městské hromadné dopravy, ale preferují spíše autostop," uvedla mluvčí Jana Rösslerová..

Šestnáctiletá dívka (foto zde) je vysoká 168 centimetrů, štíhlé postavy. Má zelené oči a černé dlouhé vlasy, které nosí svázané. Oblečená by byla být do tmavé bundy, tmavých kalhot a na nohou měla s největší pravděpodobností tmavé boty se světlými pruhy. Jejím zvláštním poznávacím znamením je tetování na levém předloktí ve tvaru písmene I.

Sedmnáctiletá dívka (foto zde) je vysoká 160 centimetrů, štíhlé postavy. Má šedomodré oči a středně dlouhé, hnědé a melírované vlasy. Oblečená byla do delší šedé mikiny a tmavých legín. Hledaná má tetování na vnitřní straně pravého předloktí, motiv není známý.

Osmnáctiletá žena (foto zde) je vysoká mezi 160 až 165 centimetry, střední postavy. Má šedé oči a melírované vlasy. Oblečena by měla být do tmavých legín a bundy s bílo-zelenými pruhy a kapucí. Na nohou měla bílé sportovní boty. Jejím zvláštním poznávacím znamením je tetování v podobě štíra na hřbetu levé ruky, nezjištěný nápis na předloktí a další „Lifetime" na pravé straně krku. V pravém obočí, u pravého oka a v levém koutku rtu má piercing.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cizinec v kradeném mercedesu prchal z Česka. Najížděl do policistů, museli…

15.12.2018 13:15 Soud dnes poslal do vazby osmadvacetiletého cizince, který kradeným mercedesem na Náchodsku…

Policisté pátrají po 15leté dívce z Karlových Varů. Vyhrožovala, že si…

15.12.2018 12:47 Kriminalisté pátrají po pohřešované patnáctileté Valentině Vaculové z Karlových Varů. V pátek…

Policie našla hledanou dívku z Prahy, po druhé stále pátrá

15.12.2018 10:26 Policie dnes ráno nalezla pohřešovanou dvanáctiletou dívku z Prahy 4, po které od pátku pátrala.…

GIBS obvinila policistu a dva muže, chtěli prodat roh nosorožce v Asii

14.12.2018 10:14 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z krajského ředitelství v Praze a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama