Lupič v Praze přepadl mladíka a málem ho zabil

Praha – Policie v Praze hledá muže, který na konci března na Žižkově přepadl a oloupil pětadvacetiletého muže. Vzal mu peněženku, mobil a klíče od bytu. Chtěl také vykrást byt přepadeného, v tom mu zabránil spolubydlící.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Násilník překvapil mladého muže v domě na Žižkově v Jeronýmově ulici v půl sedmé ráno. Lupič si odnesl osobní věci pětadvacetiletého muže, kterého při přepadení málem zabil „Těžce zraněný pětadvacetiletý muž skončil v umělém spánku v nemocnici a s ohledem na svůj zdravotní stav není prozatím schopný výslechu," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Zraněná muž zůstal ležet na zemi v bezvědomí a v tratličti krve. Pachatel mu mezi tím vykradl byt. „Odcizenými klíči si poté odemkl dveře bytu, vešel dovnitř a tam ho překvapil spolubydlící oloupeného mladíka. Muž proto utekl ven, spolubydlící vyběhl za ním a v ten okamžik nalezl svého kamaráda ležet na chodbě domu v bezvědomí," komentovala zločin mluvčí.

Pachateli teď hrozí až 10 let za loupež. „Nicméně není vyloučené, že se po výslechu napadeného a vypracování znaleckého posudku z odvětví soudního lékařství změní právní kvalifikace, například na trestný čin těžké ublížení na zdraví. Za spáchání tohoto trestného činu pak hrozí stejná trestní sazba jako u loupeže," dodala Rösslerová.

Pachatel je podle popisu svědka asi 165 až 170 cm vysoký muž tmavší pleti. Má asi 22 let, velmi štíhlou postavu a krátké černé vlasy. Na době měl bílou bundu s tmavým svislým pruhem na přední části a černé teplákové kalhoty. Na hlavě měl tmavě modrou kšiltovku a v ruce papírovou tašku tmavé barvy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama