Táta tušil, že se mu něco stane, říká syn zavražděného.

Praha - Rozhovor s jednadvacetiletým Lukášem, jehož otce v pondělí dopoledne podle policie ubodala osmnáctiletá dívka spolu se svými nezletilými kamarádkami. " Říkal, že má z něčeho strach, ale že neví, z čeho," uvedl Lukáš v rozhovoru.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Policie ČR, ilustrační fotografie

V sobotu dopoledne poslal soudce do vazby osmnáctiletou dívku, která se svými dvěma kamarádkami měla ubodat dvaasedmdesátiletého seniora v pražských Letňanech. Spolupachatelky, kterým je šestnáct a sedmnáct let, odjely od soudu spolu s ní, zřejmě také do vazby. Ovšem vzhledem k jejich věku soud nesmí podrobnosti komentovat. Policie je už ve čtvrtek obvinila z vraždy a obecného ohrožení. Poté, co měly vraždit, totiž v bytě pustily plyn, snad aby zahladily stopy brutálního útoku.

Nejstarší z dívek - Andrea loni na podzim oslavila osmnáctiny. Teď je obviněná z toho, že zavraždila seniora. Čin ale neprovedla sama, stejně jako ji viní policie i její kamarádky. Právě tu nejmladší, také Andreu, se seniorem spojuje Lukáš, syn muže, kterého měly dívky ubodat.

Dívky u dvaasedmdesátiletého muže měly přespávat, protože neměly kam jít. On je však v bytě nechtěl a vyhazoval je. "Říkal, že má z něčeho strach, ale že neví, z čeho. Že bych je měl vyhodit. Já jsem je ještě ten den vyhodil. Šly svojí cestou a za dvě hodiny na mě zvonily a říkaly, že nemají kde spát, že tu další si něco najdou a už tady nebudou," říká Lukáš.

Vyhodit dívky z bytu už však nestihl a přišel o tátu. "Zjistil jsem to tak, že mi nezvedal telefon. Co se stalo mi řekli hasiči." Dvě mladší dívky počátkem dubna utekly z výchovného ústavu, kde dříve pobývala i třetí obviněná, osmnáctiletá žena. Proč v něm byly umístěny, to Lukáš netuší. "Když byla Andrea sama, tak byla v pohodě. Podle mě ji hodně stahují ty kamarádi a fet," říká mladý muž s tím, že dívky měly problémy se závislostí na pervitinu.

Lukáš lituje, že činu nezabránil. "Mohl jsem tomu zabránit, ale nečekal jsem to. Jsem zvědavý, jestli se mi Andrea dokáže podívat do očí," dodal Lukáš v rozhovoru.

Plnoleté ženě hrozí za vraždu až osmnáctileté vězení. Mladší dívky by v případě odsouzení měly mít trest poloviční.

Vražda dvaasedmdesátiletého muže se stala v pondělí po poledni. Oběť se podle všeho právě vrátila domů. "Viděl jsem ho v pondělí třináctého, ve dvanáct hodin nakupovat. Pak šel domů a už jsem ho neviděl," vypověděl jeden ze sousedů. Přibližně o hodinu později, kolem třinácté hodiny, viděl jiný soused vycházet trojici dívek z domu.

Témata: Vražda | Policie ČR
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další přepadená benzínka. Na Chrudimsku útočil ozbrojený lupič

17.12.2018 12:55 Včera v pozdních večerních hodinách informovala Policie ČR na svém Twitteru o přepadení čerpací…

Lupiči přepadli zlatnictví v Teplicích. Policie po nich pátrá, zřejmě jsou…

17.12.2018 12:45 Lupiči dnes kolem 10:45 přepadli zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic. Pachatelé jsou na…

Tři muži ilegálně nabízeli stovky filmů a seriálů, škoda sedm milionů

16.12.2018 14:32 Téměř devět stovek filmů a seriálů údajně nabízela nelegálně ke sledování na webu v Česku trojice…

Barová rvačka v Jindřichově Hradci skončila smrtí, útočník zadržen

16.12.2018 10:51 Na následky zranění při potyčce v baru v Jindřichově Hradci zemřel osmadvacetiletý muž. Incident se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama