Táta tušil, že se mu něco stane, říká syn zavražděného.

Praha - Rozhovor s jednadvacetiletým Lukášem, jehož otce v pondělí dopoledne podle policie ubodala osmnáctiletá dívka spolu se svými nezletilými kamarádkami. " Říkal, že má z něčeho strach, ale že neví, z čeho," uvedl Lukáš v rozhovoru.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

V sobotu dopoledne poslal soudce do vazby osmnáctiletou dívku, která se svými dvěma kamarádkami měla ubodat dvaasedmdesátiletého seniora v pražských Letňanech. Spolupachatelky, kterým je šestnáct a sedmnáct let, odjely od soudu spolu s ní, zřejmě také do vazby. Ovšem vzhledem k jejich věku soud nesmí podrobnosti komentovat. Policie je už ve čtvrtek obvinila z vraždy a obecného ohrožení. Poté, co měly vraždit, totiž v bytě pustily plyn, snad aby zahladily stopy brutálního útoku.

Nejstarší z dívek - Andrea loni na podzim oslavila osmnáctiny. Teď je obviněná z toho, že zavraždila seniora. Čin ale neprovedla sama, stejně jako ji viní policie i její kamarádky. Právě tu nejmladší, také Andreu, se seniorem spojuje Lukáš, syn muže, kterého měly dívky ubodat.

Dívky u dvaasedmdesátiletého muže měly přespávat, protože neměly kam jít. On je však v bytě nechtěl a vyhazoval je. "Říkal, že má z něčeho strach, ale že neví, z čeho. Že bych je měl vyhodit. Já jsem je ještě ten den vyhodil. Šly svojí cestou a za dvě hodiny na mě zvonily a říkaly, že nemají kde spát, že tu další si něco najdou a už tady nebudou," říká Lukáš.

Vyhodit dívky z bytu už však nestihl a přišel o tátu. "Zjistil jsem to tak, že mi nezvedal telefon. Co se stalo mi řekli hasiči." Dvě mladší dívky počátkem dubna utekly z výchovného ústavu, kde dříve pobývala i třetí obviněná, osmnáctiletá žena. Proč v něm byly umístěny, to Lukáš netuší. "Když byla Andrea sama, tak byla v pohodě. Podle mě ji hodně stahují ty kamarádi a fet," říká mladý muž s tím, že dívky měly problémy se závislostí na pervitinu.

Lukáš lituje, že činu nezabránil. "Mohl jsem tomu zabránit, ale nečekal jsem to. Jsem zvědavý, jestli se mi Andrea dokáže podívat do očí," dodal Lukáš v rozhovoru.

Plnoleté ženě hrozí za vraždu až osmnáctileté vězení. Mladší dívky by v případě odsouzení měly mít trest poloviční.

Vražda dvaasedmdesátiletého muže se stala v pondělí po poledni. Oběť se podle všeho právě vrátila domů. "Viděl jsem ho v pondělí třináctého, ve dvanáct hodin nakupovat. Pak šel domů a už jsem ho neviděl," vypověděl jeden ze sousedů. Přibližně o hodinu později, kolem třinácté hodiny, viděl jiný soused vycházet trojici dívek z domu.

Loading...
Témata: Vražda | Policie ČR
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama