Žákům chutnalo, škola je ale na mizině. Hospodářka zpronevěřila statisíce

Hradec Králové - Dlouhé roky měla okrádat vedoucí jídelny a hospodářka základní školu ve Skřivanech na Královéhradecku. Nakonec si tak přišla na více než 800 tisíc korun. Zato tamním učitelům nezbylo na výplaty.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Více než 800 000 korun měla zpronevěřit 47letá vedoucí jídelny a zároveň hospodářka Základní školy ve Skřivanech na Královéhradecku. Krást peníze z účtu školy přitom měla dlouhých devět roků. Na co peníze žena použila, se zatím neví.

Žena dlouhá léta zpronevěřovala peníze, které byly určené na nákupy do školní jídelny. Zpravidla šlo o tisícikorunové položky, i tak se ale škoda vyšplhala na 815 tisíc korun.

Podle starostky ale ani to nebude částka konečná. "Ona neplatila ani na zdravotním ani na sociálním za zaměstnance školy. V souvislosti s tím nám narůstají penále," přiznala starostka Skřivan Karolína Hálová. Obecní rozpočet bude tenčí a tenčí. Penále totiž požaduje i finanční úřad a mnohé další instituce. Starostka počítá s tím, že jen na těchto platbách zaplatí ještě více, než žena zpronevěřila.

Pokud bychom to zjednodušili a spočítali, že cena jednoho oběda ve školní jídelně je 25 korun, vedoucí by školu připravila o celkem 32 600 obědů. To by stačilo na stravování celé školy o 110 žácích na více než jeden školní rok. Děti ale říkají, že kvůli chamtivé vedoucí hladem netrpěly.

Zato učitelům asi hnula žlučí. Museli strávit fakt, že ve chvíli, když se vše provalilo, na účtu školy nebyla ani koruna, a nebylo tak ani na výplaty pedagogickému sboru. "Okamžitě, ještě ten den město dalo výpověď jak té ženě, tak dnes už bývalému řediteli," popsala razantní přístup radnice starostka Hálová.

Jakým způsobem dokázala devět roků hospodářka kamuflovat před kontrolami chybějící peníze, je záhadou. "Je obviněna ze zločinu zpronevěry a hrozí ji až osmiletý trest," potvrdila policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Vyšetřování policií ještě neskončilo. Je možné, že až se kriminalisté dopočítají konečné částky, trestní sazba se ještě zpřísní.

Loading...
Témata: krimi | škola
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

loading...

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama