Případ bývalého kněze znovu projedná soud

Pardubice - Okresní soud v Havlíčkově Brodě se bude opět zabývat případem bývalého kněze Erika Tvrdoně z Havlíčkova Brodu, který letos v únoru dostal pět let vězení za znásilnění a pohlavní zneužití několika žen. Odvolací pardubický soud totiž původní trest zrušil. Uvedla to dnes televize Nova.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle pardubického soudu trpí rozsudek havlíčkobrodského okresního soudu právními a procesními vadami, uvedla Nova. Tvrdoň by podle soudce Aleše Holíka neměl být souzen za znásilnění, ale spíš za sexuální nátlak. Odvolací soudce také rozporuje nařízený trest ústavní léčby pro bývalého duchovního. Tvrdoň sice podle znalce trpí sexuální deviací, ale v posudku pro něj navrhl pouze ambulantní léčbu.

Prověřování dvaapadesátiletého duchovního zahájilo oznámení osmatřicetileté ženy. Uvedla, že na ni muž od léta 2012 vyvíjel v havlíčkobrodském bytě psychický nátlak a koncem roku 2013 ji několikrát znásilnil. Po jejím oznámení policie našla další poškozené.

Tvrdoň při projednávání u havlíčkobrodského soudu tvrdil, že všechno je jen někým připravený komplot, který ho má zničit. Proti únorovému rozsudku se odvolal stejně jako státní zástupkyně, která trest stanovený havlíčkobrodským soudem naopak považovala za příliš mírný.

Loading...
Témata: soudy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

loading...

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama