Nebezpečný vězeň Novák si vyslechl trest za útěk

Praha - Nebezpečný vězeň Jan Novák (45) si má za loňský útěk z Thomayerovy nemocnice odpykat dva roky navíc, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 4. Hrozilo mu až pětileté vězení.

Přidejte svůj názor

Vězeň Jan Novák
doporučujeme

Soudce Vítězslav Rašík uvedl, že na jednu stranu přihlédl k Novákovu tíživému zdravotnímu stavu, na druhou stranu zvážil i to, že od obžalovaného nezazněla v jednací síni žádná lítost ani doznání. Vězeň dnes odmítl vypovídat a nechtěl se ani vyjádřit k předloženým důkazům. Jediné emoce projevil vůči dozorcům, kterým loni utekl a kteří byli předvoláni jako svědci - na dálku je přátelsky zdravil.

Psali jsme:  

Policie Nováka po několika týdnech dopadla u Kostelce nad Černými lesy, když jel v linkovém autobuse. U sebe měl kuchyňský nůž, při zatýkání ale nekladl odpor.

Vězňův útěk chtěl soud projednat již před měsícem, tehdy však konání hlavního líčení na poslední chvíli zabránil sám Novák, který se zřekl svého přiděleného právníka. Prohlásil, že advokát v baru napadl jeho přítelkyni a že se navíc o jeho případ špatně stará. Právník to popřel.

Nově zvolený advokát dnes apeloval na soud, aby trestní stíhání zastavil, protože uložení dalšího trestu podle něj nemá žádný význam vedle trestu, který již jeho klient dostal dříve. "Pan obžalovaný měl diagnostikováno závažné onemocnění, které může končit smrtí. Určité pochopení, proč k útěku došlo, je možno spatřovat v tomto onemocnění a ve vůli nezemřít ve vězení - strávit pár měsíců či týdnů na svobodě, prožít plnohodnotný život, pokusit se o nápravu či omluvu," argumentoval. Zdůraznil také, že Novák při svém útěku ani zadržení nikomu neublížil a nakonec se dobrovolně vzdal.

Státní zástupkyně však se zastavením stíhání nesouhlasila a Novákovi navrhovala trest zhruba v polovině zákonné sazby, jejíž horní hranice je v těchto případech pětiletá.

Verdikt není pravomocný, státní zástupkyně i Novák si ponechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti němu odvolají. Soudy recidivistovi již dříve uložily desetiletý trest za loupeže a ublížení na zdraví.

Loading...
Témata: uprchlí vězni | soudy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama