Puberťák chtěl k narozeninám sex, tak znásilnil expřítelkyni (13)

Dvůr Králové - K patnáctým narozeninám si chlapec z Dvora Králové přál vyplnění svých pubertálních tužeb. Když neuspěl ani s narážkami, prostě si to, co chtěl, vzal silou. Za znásilnění třináctileté dívky dostal podmínku a povinný psychologický výcvik.

Ilustrační foto
doporučujeme

S dívkou se chlapec už dříve rozešel, ale zůstali v kontaktu, psali si SMS a občas se viděli osobně. Když mu koncem listopadu 2013 napsala gratulační zprávu k patnáctým narozeninám, odpověděl "jaký dostanu dárek?". Předtím k žádným větším intimnostem nedošlo. "Jenom jsme se objímali a líbali," uvedl podle portálu Deník.cz.

Když se tři dny po narozeninách potkali, byl u setkání v dřevěné chatce nedaleko Královédvorské ZOO ještě chlapcův kamarád. Když druhý chlapec odešel, přistoupil násilník k činu. Policistům sice řekl, že se jen "bavili a pak taky hádali," ale dívka mluvila jinak. Prý ji líbal a svlékal. Neodradily ho ani dívčiny protesty, křik a pokusy o útěk. Řekl jí prostě, aby byla ticho a pak ji nutil k orálnímu sexu a k souloži.

Chod událostí potvrzuje i druhý chlapec, který události v chatce pozoroval zvenčí. "Myslím, že ke styku došlo," uvedl s tím, že škvírou viděl, "jak mu sedí na klíně a jak se hýbou. Jí se to nelíbilo, bránila se a plakala." Kromě výpovědí posloužily obžalobě i vzorky DNA z chlapcova spodního prádla. Když měl vysvětlit, jak se tam dostaly, řekl, že z plivanců kolem chatky.

Dívka se s hrůzným zážitkem nešla svěřit ani na policii, ani za rodiči. Co se jí stalo, sdělila jen kamarádkám. Ty však na policii šly bez váhání. Matka oběti se o znásilnění dozvěděla až po zahájení stíhání.

Verdikt Krajského soudu V Hradci Králové mladíkovi přiřkl podmíněný trest a povinný psychologický výcvik. Obě strany se vzdaly práva na odvolání.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama