Házel polena na auta, muž potrestán nebude

Přerov - Dvaatřicetiletý muž podezřelý z házení polen z mostů na dálnici D1 u Hranic na Přerovsku a na Novojičínsku byl podle znalců v době svého činu nepříčetný.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Desítky lidí byly kvůli němu v ohrožení. Z mostů házel na dálnici ze čtyř míst dřevěné klády. Poškodil celkem 28 aut. Za obecné ohrožení mu hrozilo až osm let vězení. Potrestán ale zřejmě nakonec vůbec nebude!

Podle žalobce Lva Nováka trpí paranoidní schizofrenií. Na základě tohoto zjištění byl muž propuštěn z vazby a dobrovolně nastoupil na léčení. Trestní stíhání bude podle žalobce s největší pravděpodobností zastaveno.

Podle žalobce muž trpěl duševní nemocí v době činu a trpí jí i nadále. Nepřichází tak v úvahu podání obžaloby a postavení před soud. Trestní stíhání bude muset být pro nepříčetnost v době činu zastaveno, uvedl Lev Novák. Podle znalců je navíc jeho pobyt na svobodě kvůli jeho nemoci pro společnost nebezpečný a současně proto navrhli i ústavní psychiatrické léčení. Muž se mezitím nechal dobrovolně hospitalizovat v psychiatrické léčebně ve Šternberku.

Pachatel na auta útočil 29. ledna ze čtyř míst v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na mosty si dovezl polena, z nichž nejtěžší vážila až 20 kilogramů. Shazoval je na jedoucí auta z mostů, kromě dálnice v okolí Hranic a Bělotína také na silnici I/48 u Starojické Lhoty na Novojičínsku. Poškozeno bylo 28 aut, jeden člověk byl zraněn. Policisté již dříve odhadli, že škoda přesáhne milion korun.

Témata: krimi | Dálnice
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Policista při zásahu v chatové oblasti zastřelil muže

06.08.2020 13:30 Při zásahu v chatové oblasti u obce Smržov na Jindřichohradecku policista ve středu večer zastřelil…

Muž v Brně přepadl čerpací stanici, obsluze se omlouval

06.08.2020 09:55 Neznámý pachatel přepadl v první polovině července čerpací stanici v Heršpické ulici v Brně,…

Recidivista podle policie napáchal 30 trestných činů. Odcizil, co se dalo

05.08.2020 11:04 Z 30 trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama