Házel polena na auta, muž potrestán nebude

Přerov - Dvaatřicetiletý muž podezřelý z házení polen z mostů na dálnici D1 u Hranic na Přerovsku a na Novojičínsku byl podle znalců v době svého činu nepříčetný.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie

Desítky lidí byly kvůli němu v ohrožení. Z mostů házel na dálnici ze čtyř míst dřevěné klády. Poškodil celkem 28 aut. Za obecné ohrožení mu hrozilo až osm let vězení. Potrestán ale zřejmě nakonec vůbec nebude!

Podle žalobce Lva Nováka trpí paranoidní schizofrenií. Na základě tohoto zjištění byl muž propuštěn z vazby a dobrovolně nastoupil na léčení. Trestní stíhání bude podle žalobce s největší pravděpodobností zastaveno.

Podle žalobce muž trpěl duševní nemocí v době činu a trpí jí i nadále. Nepřichází tak v úvahu podání obžaloby a postavení před soud. Trestní stíhání bude muset být pro nepříčetnost v době činu zastaveno, uvedl Lev Novák. Podle znalců je navíc jeho pobyt na svobodě kvůli jeho nemoci pro společnost nebezpečný a současně proto navrhli i ústavní psychiatrické léčení. Muž se mezitím nechal dobrovolně hospitalizovat v psychiatrické léčebně ve Šternberku.

Pachatel na auta útočil 29. ledna ze čtyř míst v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na mosty si dovezl polena, z nichž nejtěžší vážila až 20 kilogramů. Shazoval je na jedoucí auta z mostů, kromě dálnice v okolí Hranic a Bělotína také na silnici I/48 u Starojické Lhoty na Novojičínsku. Poškozeno bylo 28 aut, jeden člověk byl zraněn. Policisté již dříve odhadli, že škoda přesáhne milion korun.

Témata: krimi | Dálnice
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama