Falešná sanitka: Ze saniťáka se vyklubal instalatér

Mladá Boleslav - Instalatér z Mladé Boleslavi se proháněl po městě ve falešné sanitce. Policisté zastavili falešný sanitní vůz v areálu nemocnice. Místo pacienta a lékařského vybavení ovšem vevnitř našli trubky. Navíc měl vůz poznávací značky z jiného auta a řidič byl lehce opilý.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Ačkoliv celá situace vypadá zdánlivě nevinně, sami záchranáři považují vůz, který by běžný účastník silničního provozu nerozeznal od skutečné sanitky, za problém. A opravdu, záznamy z kamerového systému ukazují, že se mu řidiči vyhýbali, ačkoliv vůz neměl zapnuté majáčky. Na falešného kolegu tak okamžitě upozornili strážníky, kteří jej začali sledovat prostřednictvím kamerového systému.

"Měli jsme poznatek od řidiče ze záchranné služby, že soukromá osoba využívá bývalý sanitní vůz," řekl strážník městské policie.

"Vozidlo bylo celou dobu sledováno kamerovým systémem," dodal operátor kamerového systému, který policisty naváděl tam, kde se falešná sanitka pohybovala.

Její řidič nakonec zajel do areálu nemocnice, prý si tam jel pro nářadí. Policisté se při kontrole nestačili divit. Na voze našli poznávací značky z jiného vozu a dechová zkouška odhalila, že řidič byl opilý. „Sanitku" plnou trubek a dalšího materiálu musel nechat odstavenou v areálu nemocnice.

"Při kontrole se nám pan řidič doznal, že vyměnil registrační značky z jednoho vozidla na druhé," řekl strážník.

Majitel řekl, že značky vyměnil mezi dvěma identickými vyřazenými sanitními vozy proto, že sanitku, v níž ho policisté zadrželi, potřeboval kvůli práci. Alkohol vysvětloval tak, že mezi zadržením sanitky a dechovou zkouškou uběhlo dvě a půl hodiny a že se během té doby napil piva.

"Řidiči hrozí pokuta od pěti do deseti tisíc korun nebo zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku," řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Oba přestupky bude řešit magistrát v Mladé Boleslavi.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž se vyhýbal vězení, vzal si bratrovu identitu. Prozradila ho drobnost

23.01.2019 09:55 Přes půl roku se dařilo šestačtyřicetiletému muži ze Šumperska, na kterého vydal loni v červnu…

Kuriózní zločin: Bavorské sedláky okrádá zloděj s kolečkem, kořist vozí do…

22.01.2019 21:39 Policisté z bavorského městečka Furth im Wald, které se nachází přes hranici od Folmavy, se snaží…

Vražda na Břeclavsku: Policisté obvinili ženu, skončila ve vazbě

22.01.2019 10:06 Policisté v Jihomoravském kraji obvinili z vraždy na Břeclavsku ženu, je ve vazbě, řekl dnes ČTK…

Policie pátrala po dvou mladých dívkách z Prahy, jedna je už doma

22.01.2019 08:51 Aktualizováno Policisté od pondělí pátrali po dvou dívkách z Prahy ve věku 12 a 13 let, mladší z nich se již sama…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama