Falešná sanitka: Ze saniťáka se vyklubal instalatér

Mladá Boleslav - Instalatér z Mladé Boleslavi se proháněl po městě ve falešné sanitce. Policisté zastavili falešný sanitní vůz v areálu nemocnice. Místo pacienta a lékařského vybavení ovšem vevnitř našli trubky. Navíc měl vůz poznávací značky z jiného auta a řidič byl lehce opilý.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Záchranná služba, ilustrační fotografie
doporučujeme

Ačkoliv celá situace vypadá zdánlivě nevinně, sami záchranáři považují vůz, který by běžný účastník silničního provozu nerozeznal od skutečné sanitky, za problém. A opravdu, záznamy z kamerového systému ukazují, že se mu řidiči vyhýbali, ačkoliv vůz neměl zapnuté majáčky. Na falešného kolegu tak okamžitě upozornili strážníky, kteří jej začali sledovat prostřednictvím kamerového systému.

"Měli jsme poznatek od řidiče ze záchranné služby, že soukromá osoba využívá bývalý sanitní vůz," řekl strážník městské policie.

"Vozidlo bylo celou dobu sledováno kamerovým systémem," dodal operátor kamerového systému, který policisty naváděl tam, kde se falešná sanitka pohybovala.

Její řidič nakonec zajel do areálu nemocnice, prý si tam jel pro nářadí. Policisté se při kontrole nestačili divit. Na voze našli poznávací značky z jiného vozu a dechová zkouška odhalila, že řidič byl opilý. „Sanitku" plnou trubek a dalšího materiálu musel nechat odstavenou v areálu nemocnice.

"Při kontrole se nám pan řidič doznal, že vyměnil registrační značky z jednoho vozidla na druhé," řekl strážník.

Majitel řekl, že značky vyměnil mezi dvěma identickými vyřazenými sanitními vozy proto, že sanitku, v níž ho policisté zadrželi, potřeboval kvůli práci. Alkohol vysvětloval tak, že mezi zadržením sanitky a dechovou zkouškou uběhlo dvě a půl hodiny a že se během té doby napil piva.

"Řidiči hrozí pokuta od pěti do deseti tisíc korun nebo zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku," řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Oba přestupky bude řešit magistrát v Mladé Boleslavi.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrtvola v přehradě: Rakušané zjišťují totožnost ženy, mohla být z Česka

22.07.2019 14:52 Rakouské policii se stále nepodařilo určit totožnost ženy, jejíž tělo bylo koncem května vyloveno z…

Celníci naháněli pašeráka z Polska, prchal na kolečkových bruslích

22.07.2019 14:07 Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam…

Opilý řidič vletěl do policejního auta, stálo se zapnutými majáky u jiné…

22.07.2019 12:44 Aktualizováno Čtyřiatřicetiletý řidič v neděli na Příbramsku naboural do policejního auta, které stálo se…

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama