Zápalná nálož v autobuse nebyla první. Už shořel jeden autobus

Praha - Nález bomby v autobuse na lince Praha - bulharská Varna nebyl ojedinělým incidentem. Dopravci této společnosti už minulý měsíc někdo v Praze zapálil autobus.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vyšetřování události, při které dnes všímavý řidič objevil v dálkovém autobuse směřujícím do Varny v Bulharsku, je teprve v začátcích. Jednou z vyšetřovacích verzí - a to dost pravděpodobnou - je vyřizování obchodních účtů nebo nekalý konkurenční boj. Pro variantu nějakých osobních či konkurenčních bojů svědčí to, že nešlo o ojedinělý útok na autobus společnosti Omega. Před měsícem někdo neznámý v Praze stejné společnosti zapálil autobus.

Tentokrát ale mohly být dopady útoku podstatně dramatičtější a horší. Dosud nedopadený muž totiž zápalnou nálož nechal naložit do zavazadlového prostoru autobusu. Není jasné kdy měla explodovat, ale pokud by se tak stalo, následky by byly hrozivé. Přinejmenším někteří cestující by patrně iniciovaný výbuch kanystru s benzínem zabil.

Nálož byla vyrobená podomácku. Skládala se z kanystru s benzinem, do kterého byla vložená trubka naplněná trhavinou i se zapojeným časovačem. Není zatím jasné, jak silná byla trhavina, ale k tragédii by nejspíš stačil i výbuch kanystru plného benzinu.

K tomu naštěstí nedošlo. Řidič autobusu zachytil nepříjemný pach z místa, kam se ukládají zavazadla. Zastavil proto a kufry prohledal. K jednomu zavazadlu se nikdo nehlásil a navíc bylo od benzinových skvrn. Kanystr totiž netěsnil a v autobuse se převrhl. To a řidičova všímavost zachránilo cestujícím život. V době odhalení zákeřné nálože bylo v autobuse 37 lidí.

Témata: Autobusy | útok
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama