Zápalná nálož v autobuse nebyla první. Už shořel jeden autobus

Praha - Nález bomby v autobuse na lince Praha - bulharská Varna nebyl ojedinělým incidentem. Dopravci této společnosti už minulý měsíc někdo v Praze zapálil autobus.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vyšetřování události, při které dnes všímavý řidič objevil v dálkovém autobuse směřujícím do Varny v Bulharsku, je teprve v začátcích. Jednou z vyšetřovacích verzí - a to dost pravděpodobnou - je vyřizování obchodních účtů nebo nekalý konkurenční boj. Pro variantu nějakých osobních či konkurenčních bojů svědčí to, že nešlo o ojedinělý útok na autobus společnosti Omega. Před měsícem někdo neznámý v Praze stejné společnosti zapálil autobus.

Tentokrát ale mohly být dopady útoku podstatně dramatičtější a horší. Dosud nedopadený muž totiž zápalnou nálož nechal naložit do zavazadlového prostoru autobusu. Není jasné kdy měla explodovat, ale pokud by se tak stalo, následky by byly hrozivé. Přinejmenším někteří cestující by patrně iniciovaný výbuch kanystru s benzínem zabil.

Nálož byla vyrobená podomácku. Skládala se z kanystru s benzinem, do kterého byla vložená trubka naplněná trhavinou i se zapojeným časovačem. Není zatím jasné, jak silná byla trhavina, ale k tragédii by nejspíš stačil i výbuch kanystru plného benzinu.

K tomu naštěstí nedošlo. Řidič autobusu zachytil nepříjemný pach z místa, kam se ukládají zavazadla. Zastavil proto a kufry prohledal. K jednomu zavazadlu se nikdo nehlásil a navíc bylo od benzinových skvrn. Kanystr totiž netěsnil a v autobuse se převrhl. To a řidičova všímavost zachránilo cestujícím život. V době odhalení zákeřné nálože bylo v autobuse 37 lidí.

Loading...
Témata: Autobusy | útok
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama