Vrah z Prahy chce zabíjet dál. Našli seznam lidí, které chce zlikvidovat

Praha - Policie nejspíš mohla zabránit páteční vraždě jednatřicetiletého Michala v garáži v pražských Záběhlicích. Přátelé zavražděného popsali, že vrah svou oběť roky sledoval a obtěžoval. A Michal celou tu dobu policii žádal o pomoc. Nikdo mu ale nepomohl.

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Lukáše Borovana od pátku hledá policie. Je podezřelý z vraždy svého bývalého souseda Michala. Borovan ho obviňoval z toho, že ruší klid v činžovním domě. A pak podle přátel začal Michala i pronásledovat.

"Sledování bylo dlouhodobé, probíhalo denně. Ten dotyčný se mu dlouze koukal do obličeje, nebo se před ním schovával se za popelnici, když odjížděl do práce," řekli TV Nova Michalovi známí, kteří si kvůli obavám o svou bezpečnost nepřejí zveřejnit identitu.

Michal se souseda bál a několikrát žádal policii o pomoc. Už v té době si Borovan údajně pořídil zbraň. "Vyloženě prosil policii, aby pana Borovana prošetřila, aby mu odebrala legálně drženou zbraň, ale vše bylo marné," říkají svědci.

Borovan podle nich Michalovi vyhrožoval celkem čtyři roky. Po prvních dvou letech už to Michal nevydržel a našel si nové bydliště. I tady si ho ale Borovan našel. Pořídil si byt přímo naproti Michalova bytu a ve stejném domě si pronajal i garáž, ve kterého ho měl podle policie zastřelit.

Díval se mu do oken, zaznamenával si kdy a kam odchází. To ale nikdo včetně Michala nevěděl. Policie to zjistila až po vraždě. Navíc se ukázalo, že zabít chtěl zřejmě i další lidi. Policie podle informací televize Nova objevila další seznam plánovaných obětí. A teď bude kromě pátrání po vrahovi řešit také to, jestli někdo z policistů už dříve pochybil.

"Konkrétnější k postupu policistů a jeho správnosti můžeme být až ve chvíli, až budeme disponovat konkrétními závěry toho vyšetřování, říká mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Lukáš Borovan je stále na útěku. Policie před ním varuje, je pravděpodobně ozbrojený a nebezpečný.

Témata: Vražda
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama