Vrah z Prahy chce zabíjet dál. Našli seznam lidí, které chce zlikvidovat

Praha - Policie nejspíš mohla zabránit páteční vraždě jednatřicetiletého Michala v garáži v pražských Záběhlicích. Přátelé zavražděného popsali, že vrah svou oběť roky sledoval a obtěžoval. A Michal celou tu dobu policii žádal o pomoc. Nikdo mu ale nepomohl.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Lukáše Borovana od pátku hledá policie. Je podezřelý z vraždy svého bývalého souseda Michala. Borovan ho obviňoval z toho, že ruší klid v činžovním domě. A pak podle přátel začal Michala i pronásledovat.

"Sledování bylo dlouhodobé, probíhalo denně. Ten dotyčný se mu dlouze koukal do obličeje, nebo se před ním schovával se za popelnici, když odjížděl do práce," řekli TV Nova Michalovi známí, kteří si kvůli obavám o svou bezpečnost nepřejí zveřejnit identitu.

Michal se souseda bál a několikrát žádal policii o pomoc. Už v té době si Borovan údajně pořídil zbraň. "Vyloženě prosil policii, aby pana Borovana prošetřila, aby mu odebrala legálně drženou zbraň, ale vše bylo marné," říkají svědci.

Borovan podle nich Michalovi vyhrožoval celkem čtyři roky. Po prvních dvou letech už to Michal nevydržel a našel si nové bydliště. I tady si ho ale Borovan našel. Pořídil si byt přímo naproti Michalova bytu a ve stejném domě si pronajal i garáž, ve kterého ho měl podle policie zastřelit.

Díval se mu do oken, zaznamenával si kdy a kam odchází. To ale nikdo včetně Michala nevěděl. Policie to zjistila až po vraždě. Navíc se ukázalo, že zabít chtěl zřejmě i další lidi. Policie podle informací televize Nova objevila další seznam plánovaných obětí. A teď bude kromě pátrání po vrahovi řešit také to, jestli někdo z policistů už dříve pochybil.

"Konkrétnější k postupu policistů a jeho správnosti můžeme být až ve chvíli, až budeme disponovat konkrétními závěry toho vyšetřování, říká mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Lukáš Borovan je stále na útěku. Policie před ním varuje, je pravděpodobně ozbrojený a nebezpečný.

Loading...
Témata: Vražda
Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama