Neprávem odsouzený Lukáš promluvil o brutálním zatčení: Kopali mě do hlavy před školou

Liberec – Lukáš Nečesaný byl odsouzen na 13 let za vraždu kadeřnice. Teď ho po dvou letech na svobodu propustil senát Nejvyššího soudu v Brně. Přesto ještě nemá vyhráno, soud případ vrátil na začátek. Pro Nedělní Blesk Lukáš mluvil o svých zkušenostech z vězení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371
doporučujeme

Po propuštění si Lukáš podle svých slov dal večeři a po dlouhé době se zase cítil jako člověk. Plány na příští dny a měsíce jsou jasné. „Především to, že budu muset dohnat všechno, co jsem zameškal. Hlavně se chci soustředit na dokončení školy. Zatkli mě těsně před maturitou a obchodní akademie, na kterou jsem chodil v Hořicích, už neexistuje. Pokusím se dostudovat a odmaturovat tady v Liberci," vysvětloval pro Nedělní Blesk.

Mluvil také o poměrně brutálním zatčení policií. Cestou ke škole ho prý sledovala dodávka, ani ve snu ho však nenapadlo, že je to policie. „U školy z ní vyskočil člověk a začal na mě řvát: ty zmr.. stůj," vzpomíná Lukáš, který se dal na útek. „Uběhl jsem nějakých padesát metrů a pak mě ten první dohnal. Srazil mě obuškem a já upadl. Pak přiběhlo ostatních pět, co vyskákali z auta, a začali mě bít obušky a kopat do mě," popisuje, co se dělo dál.

Když pak ležel na zemi stočený do klubíčka, chránil si prý hlavu a obličej rukama, do kterých dostal nejvíce kopanců. „Dali mi paralyzérem a začali řvát: máme tě, už ti nikdo nepomůže. Pak mi dali pouta a masku na obličej," řekl novinářům mladík. Poté ho celého navlékli do pytle.

„Křičeli na mě, že jsem v prdeli, nikdo ani tatínek, ti nepomůže, máme důkazy, přiznej se. Já dokola opakoval, ať mě pustí, že jsem nic neudělal, že to je celé nesmysl. Pokaždé, když jsem to řekl, jsem schytal ránu," popisuje policejní zásah propuštěný Lukáš.

Na kriminálce v Hradci Králové ho pak prý nechali asi hodinu a půl ležet na zemi v pytli. Pak začal výslech. „Jeden byl hodný, druhý jako zlý a prý abych se přiznal, že dostanu jenom deset let a že je to už vyřízené, abych se toho nebál," uvedl Lukáš.

Celý výslech podle Lukáše trval několik hodin. „Já už dostával takové ty hysterické záchvaty, brečel jsem a řval na ně, že všichni shoří v pekle. Byl jsem psychicky úplně odrovnaný," vzpomíná. Po odsouzení se pak dostal na Mírov, kde si odseděl dva roky.

Teď po propuštění plánuje kromě maturity svatbu s přítelkyní, kterou z vězení požádal o ruku. „Já jí předtím napsal spoustu dopisů, psal jsem jí i básničky. A v návštěvní místnosti se klekat nedá. Já jí prostě řekl – lásko moje, vezmeš si mě? A ona řekla, že ano. To pokleknutí budu muset napravit," dodal Lukáš.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Nenávist vůči Romům a muslimům v ČR roste, policie zaznamenala víc útoků…

21.04.2019 16:52 Aktualizováno Policie loni zaznamenala 36 trestných činů motivovaných nenávistí proti Romům, o devět více než v…

Tragický konec pátrání: Muž byl nalezen mrtvý u skály v Adršpachu

20.04.2019 14:34 Pohřešovaný muž z Mladých Buků na Trutnovsku, který byl nezvěstný od konce minulého týdne, byl v…

Muži podezřelí z únosu dívky (5) jsou ve vazbě. Holčičku vytrhli babičce z…

19.04.2019 21:53 Dva muže, které policie podezírá z úterního únosu pětileté dívky, poslal dnes Obvodní soud pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama