Neprávem odsouzený Lukáš promluvil o brutálním zatčení: Kopali mě do hlavy před školou

Liberec – Lukáš Nečesaný byl odsouzen na 13 let za vraždu kadeřnice. Teď ho po dvou letech na svobodu propustil senát Nejvyššího soudu v Brně. Přesto ještě nemá vyhráno, soud případ vrátil na začátek. Pro Nedělní Blesk Lukáš mluvil o svých zkušenostech z vězení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

Po propuštění si Lukáš podle svých slov dal večeři a po dlouhé době se zase cítil jako člověk. Plány na příští dny a měsíce jsou jasné. „Především to, že budu muset dohnat všechno, co jsem zameškal. Hlavně se chci soustředit na dokončení školy. Zatkli mě těsně před maturitou a obchodní akademie, na kterou jsem chodil v Hořicích, už neexistuje. Pokusím se dostudovat a odmaturovat tady v Liberci," vysvětloval pro Nedělní Blesk.

Mluvil také o poměrně brutálním zatčení policií. Cestou ke škole ho prý sledovala dodávka, ani ve snu ho však nenapadlo, že je to policie. „U školy z ní vyskočil člověk a začal na mě řvát: ty zmr.. stůj," vzpomíná Lukáš, který se dal na útek. „Uběhl jsem nějakých padesát metrů a pak mě ten první dohnal. Srazil mě obuškem a já upadl. Pak přiběhlo ostatních pět, co vyskákali z auta, a začali mě bít obušky a kopat do mě," popisuje, co se dělo dál.

Když pak ležel na zemi stočený do klubíčka, chránil si prý hlavu a obličej rukama, do kterých dostal nejvíce kopanců. „Dali mi paralyzérem a začali řvát: máme tě, už ti nikdo nepomůže. Pak mi dali pouta a masku na obličej," řekl novinářům mladík. Poté ho celého navlékli do pytle.

„Křičeli na mě, že jsem v prdeli, nikdo ani tatínek, ti nepomůže, máme důkazy, přiznej se. Já dokola opakoval, ať mě pustí, že jsem nic neudělal, že to je celé nesmysl. Pokaždé, když jsem to řekl, jsem schytal ránu," popisuje policejní zásah propuštěný Lukáš.

Na kriminálce v Hradci Králové ho pak prý nechali asi hodinu a půl ležet na zemi v pytli. Pak začal výslech. „Jeden byl hodný, druhý jako zlý a prý abych se přiznal, že dostanu jenom deset let a že je to už vyřízené, abych se toho nebál," uvedl Lukáš.

Celý výslech podle Lukáše trval několik hodin. „Já už dostával takové ty hysterické záchvaty, brečel jsem a řval na ně, že všichni shoří v pekle. Byl jsem psychicky úplně odrovnaný," vzpomíná. Po odsouzení se pak dostal na Mírov, kde si odseděl dva roky.

Teď po propuštění plánuje kromě maturity svatbu s přítelkyní, kterou z vězení požádal o ruku. „Já jí předtím napsal spoustu dopisů, psal jsem jí i básničky. A v návštěvní místnosti se klekat nedá. Já jí prostě řekl – lásko moje, vezmeš si mě? A ona řekla, že ano. To pokleknutí budu muset napravit," dodal Lukáš.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama