Narušený mladík z blázince vyhrožuje smrtí těhotné ženě

Plzeň - Přivedla policii na stopu nebezpečného psychicky nemocného muže, a teď musí čelit jeho výhrůžkám. To je příběh mladé těhotné ženy z Klatovska. Psychicky nemocný sedmnáctiletý mladík se po útěku znovu léčí v psychiatrické nemocnici v Dobřanech. Právě odtud ale ženu terorizuje.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Duševně nemocný mladík přes sociální síť vyhrožuje mladé ženě i její rodině napadením. Nemocnice potvrdila, že tomu nemůže zabránit, a dokonce nemůže ani zaručit, že mladík znovu neuteče.

Vzkazy jsou opravdu otřesné. "Ty seš taková svině!!! Nechtěj mě potkat. Nechoď ven a tvůj brácha, ten ať se modlí. Za ty jeho řeči, co má, tak za to chcípne, to přísahám. K*rvo jednou mě pustit musí. Boží mlejny melou pomalu, ale jistě. Za 9 měsíců mi je 18 a ty se raději odstěhuj..."

Tohle a podobné výhrůžky adresuje mladík ženě a její rodině. Mstí se jí za to, že policii pomohla k jeho dopadení poté, co utekl z léčebny. Policie před ním všechny varovala. Mladá žena, které vyhrožuje, je v osmém měsíci těhotenství a má strach.

A zaměstnanci psychiatrické nemocnice v Dobřanech nebezpečí potvrzují. Jeden z lékařů, kterýsi ale nepřeje být jmenován, potvrdil, že jejich pacienti mají chytré mobilní telefony, přes které se mohou připojit k internetu. Na otázku, jestli mohou utéct, odpověděl, že léčebna není vězení a zdravotnický personál nejsou bachaři. A vyloučit tak nemůžou nikdy nic.

Rodina se obrátila na policii. "V současné době policie případ prověřuje pro podezření ze spáchání přestupku. Vzhledem k tomu, že podezřelý je mladistvou osobou, nebudeme poskytovat další informace," řekla k případu policejní mluvčí Dana Ladmanová. Za přestupek hrozí trest například v podobě napomenutí nebo pokuty. Policie ale nevyloučila že jednání může překvalifikovat na trestný čin.

Loading...
Témata: krimi | psychiatrie
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama