Ubodaný muž z Újezda kamarádil s Petrem Jandou z Olympicu

Praha - Muž, kterého v sobotu večer pobodali dva zakuklenci v domě v Újezdě nad Lesy přímo před očima manželky, byl osobním přítelem populárního zpěváka a frontmana kapely Olympic Petra Jandy. Koncerty kapely dokonce v minulosti sponzoroval.

Petr Janda
doporučujeme

Čtyřiašedesátiletého podnikatele Roberta H. s Jandou kromě přátelství pojilo i obchodní partnerství. V roce 2013 během turné v Austrálii totiž Jandu pobodal hmyz. Na opuchající ránu zabral až extrakt z papáji. A tím to začalo.

Po návratu z Austrálie založil Janda s Robertem H. společnost, která se zaměřila na distribuci kosmetiky z papáji na českém trhu. Petr Janda pak se svou dcerou Martou pro firmu dokonce natočil reklamní spot. Marta má ve společnosti desetiprocentní podíl.

Podle webu Lidovky.cz získal Robert H. stomilionové jmění, když prodal akcie společnosti Ferona, ve které pracoval od roku 1968. Společně s dalšími zaměstnanci si na začátku 90. let půjčil peníze a firmu od státu odkoupil. Její prodej pak z něj a společníků udělal boháče.

V sobotu kolem 23. hodiny se ale do jeho domu vloupali dva maskovaní muži. Sousedem přivolaná policejní hlídka našla Roberta pobodaného. I přes první pomoc od policistů a rychlý převoz do nemocnice Robert svým zraněním podlehl.

"Ta zpráva mě zasáhla. Skvělý člověk, který i když byl bohatý, vždy pomohl. A když mu někdo nevrátil, tak to tolik neřešil," řekl Blesku Petr Janda.

"Někdo ho chtěl vykrást," je podle Blesku přesvědčen Janda. Policisté ale zatím nevyloučili, že by mohlo jít i o pokus o únos či nájemnou vraždu. Po pachatelích usilovně pátrají.

Témata: Janda, Petr | krimi | Vražda
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama