Policie dopadla muže, který sadisticky zabil koně. Proč to udělal?

Česká Lípa - Muž (23), který na konci května trýznivým způsobem zabil na pastvině jezdeckého koně, byl dopaden. Policii se přiznal a svůj zrůdný čin vysvětlil tak, že měl prostě špatný den. Za týrání zvířat mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

"Vysvětlit své pohnutky ale nedovedl. Do protokolu uvedl jen to, že měl v pátek 29. května velmi špatný den. V noci se pak podle vlastních slov s lanem, nožem a košíkem plným sušených rohlíků vydal na kravařskou pastvinu za koněm," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Rohlíky si s sebou vzal proto, aby koně k sobě přilákal. Když ho chytil, uvázal mu kolem krku smyčku, která ho rdousila, a pak mu podřízl hrdlo. V době, kdy ve zvířeti ještě pulsovalo srdce, mu vrazil do řitního otvoru kůl, stahoval z něj kůži a odřezával maso.

Policisté podle Balákové při vyšetřování smrti koně zjistili, že se v minulosti stal už třikrát obětí nějakého útoku, které majitel nehlásil. Zadržený mladík se doznal jen k tomu, že již dříve koni omotal lano kolem krku a nohu. Kůň se ale podle něj dokázal ze zajetí vytrhnout a utekl.

Vyšetřovatel chtěl muže stíhat vazebně, aby svůj čin na svobodě nezopakoval a nevyhýbal se trestnímu stíhání. Státní zástupce ale nesouhlasil.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama