Ozbrojený opilec se v Ostravě pokusil unést trolejbus plný lidí

Ostrava - Padesátiletý muž s nožem včera zaútočil na řidičku trolejbusu v Ostravě a asi desítku cestujících si vzal jako rukojmí. Žena ale nebezpečnou situaci zvládla a nikomu se nic nestalo. Muži hrozí až osm let vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Muž, který nastoupil včera ráno ozbrojen nožem do trolejbusu v Ostravě, je nejspíš duševně nemocný. Navíc byl v době činu pořádně opilý.

Přišel k řidičce a přikázal jí, ať nezastavuje a pokračuje v jízdě. V tu dobu bylo ve voze asi 15 cestujících. Během jízdy se neustále snažil dostat do kabiny řidičky.

Ta chtěla ochránit lidi v trolejbuse a tak na další zastávce zastavila a hlasitě vyzvala všechny cestující, aby vystoupili. Pak zavřela dveře a pokračovala dál v jízdě. Zároveň začala hledat alespoň trochu odlehlé místo a před křižovatkou, kde se nepohybovali další lidi, zastavila a z vozu utekla. Nebezpečného násilníka ještě stihla uvnitř trolejbusu zavřít.

"Muž zůstal ve voze. Násilně se ale dostal ven. To už na místo přijížděl další trolejbus plný lidí a muž se snažil dostat dovnitř. V tu chvíli už ale přijížděla hlídka policie a agresivního muže ozbrojeného dvěma noži zpacifikovala," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Agresor zatím skončil v péči psychiatrů. Pokud lékaři nedospějí k závěru, že byl nepříčetný, hrozí mu za pokus o únos trolejbusu až osm let vězení.

Loading...
Témata: krimi | Ostrava | mhd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama