Vykradači aut řádí hlavně ve městech. Mizí navigace, xenony i airbagy

Praha - Vykradené automobily jsou bohužel v Česku na denním pořádku. Rozbité okénko, vytrhané kabely, sedačky a opěrky poškozené střepy - škoda způsobená vloupáním bývá v mnoha případech vyšší než cena toho, co si zloději z automobilu nakonec odnesou.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Zloději aut
doporučujeme

Třeba největší tuzemská Česká pojišťovna eviduje za minulý rok skoro dva tisíce vykradených aut. To je však ve skutečnosti pouhým zlomkem opravdového čísla. Zloději tradičně nejčastěji řádí v Praze a Středočeském kraji. Na pomyslném třetím místě se potom umístil kraj Moravskoslezský. Více se tradičně krade ve velkých městech.

Zloděje v uplynulém roce nejvíce zajímala auta roku výroby 2010 až 2012. Je to hlavně kvůli moderním drahým technologiím, které novější vozy obsahují. Data ČP také ukazují, že nejčastěji vykrádaná jsou auta koncernu Volkswagen, kterých po českých silnicích jezdí suverénně nejvíce.

K největšímu počtu krádeží dochází v nočních hodinách. Noční škody jsou obvykle páchány „čistěji". Ke krádežím dochází šetrnějším způsobem a odcizeny jsou pouze konkrétní díly. Denní krádeže pak zanechávají zpravidla mnohem větší spoušť. Typicky se jedná o sedačky poničené a pořezané střepy z rozbitých oken, rozřezané výplně dveří, poškrábané palubní desky apod.

„Zatímco klientům pojišťoven pomůže s řešením této nepříjemné situace havarijní pojištění, majitelé nepojištěných vozidel musejí opravu hradit ze svého. Cena opravy takové škody na voze však není nízká, mnohdy se blíží či dokonce převyšuje hodnotu ukradené věci," vysvětluje Radim Nekov z České pojišťovny s tím, že ukradená navigace ze superbu nebo octavie vyjde mnohdy na částky kolem 100 tisíc korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama