Vykradači aut řádí hlavně ve městech. Mizí navigace, xenony i airbagy

Praha - Vykradené automobily jsou bohužel v Česku na denním pořádku. Rozbité okénko, vytrhané kabely, sedačky a opěrky poškozené střepy - škoda způsobená vloupáním bývá v mnoha případech vyšší než cena toho, co si zloději z automobilu nakonec odnesou.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Zloději aut

Třeba největší tuzemská Česká pojišťovna eviduje za minulý rok skoro dva tisíce vykradených aut. To je však ve skutečnosti pouhým zlomkem opravdového čísla. Zloději tradičně nejčastěji řádí v Praze a Středočeském kraji. Na pomyslném třetím místě se potom umístil kraj Moravskoslezský. Více se tradičně krade ve velkých městech.

Zloděje v uplynulém roce nejvíce zajímala auta roku výroby 2010 až 2012. Je to hlavně kvůli moderním drahým technologiím, které novější vozy obsahují. Data ČP také ukazují, že nejčastěji vykrádaná jsou auta koncernu Volkswagen, kterých po českých silnicích jezdí suverénně nejvíce.

K největšímu počtu krádeží dochází v nočních hodinách. Noční škody jsou obvykle páchány „čistěji". Ke krádežím dochází šetrnějším způsobem a odcizeny jsou pouze konkrétní díly. Denní krádeže pak zanechávají zpravidla mnohem větší spoušť. Typicky se jedná o sedačky poničené a pořezané střepy z rozbitých oken, rozřezané výplně dveří, poškrábané palubní desky apod.

„Zatímco klientům pojišťoven pomůže s řešením této nepříjemné situace havarijní pojištění, majitelé nepojištěných vozidel musejí opravu hradit ze svého. Cena opravy takové škody na voze však není nízká, mnohdy se blíží či dokonce převyšuje hodnotu ukradené věci," vysvětluje Radim Nekov z České pojišťovny s tím, že ukradená navigace ze superbu nebo octavie vyjde mnohdy na částky kolem 100 tisíc korun.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři muži ilegálně nabízeli stovky filmů a seriálů, škoda sedm milionů

16.12.2018 14:32 Téměř devět stovek filmů a seriálů údajně nabízela nelegálně ke sledování na webu v Česku trojice…

Barová rvačka v Jindřichově Hradci skončila smrtí, útočník zadržen

16.12.2018 10:51 Na následky zranění při potyčce v baru v Jindřichově Hradci zemřel osmadvacetiletý muž. Incident se…

Muž naletěl podvodnici z Ostravy, vylákala z něj 1.8 milionu

15.12.2018 19:21 Déle než rok využívala šestapadesátiletá žena z Ostravy laskavosti o rok mladšího muže. Postupně od…

Rvačka u nádraží v Plzni skončila tragédií. Jeden muž zemřel

15.12.2018 17:05 U autobusového nádraží v Plzni se v pátek odpoledne poprali dva muži. Jeden z nich po úderech upadl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama