Muže se sekáčkem v Havířově zneškodnila až policie

Havířov - Úspěšný zásah proti podivnému šílenci mají za sebou policisté v Havířově. Muže, kterého nedokázalo uklidnit ani vyjednávání, nakonec zpacifikovali policisté taserem. Nikomu se tak nic nestalo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Videozáznam pořízený jedním ze svědků z okolních domů ukazuje celou včerejší akci v Havířově. Policisty do ulice Malířová ve čtvrti Šumbark přivolalo oznámení, že tam neznámý muž seká do zaparkovaných aut.

Na místě se ale situace nečekaně vyhrotila. "Policisté poblíž místní restaurace viděli pokřikujícího muže, který začal vyhrožovat sebepoškozením. Policistům řekl, aby se k němu nikdo nepřibližoval, nebo se zabije. Na krk si přiložil sekáček na maso," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Na místo hned vyrazila i zásahová jednotka společně s policejním vyjednavačem. Z videozáznamu je zřejmé, že vyjednávání k ničemu nevedlo. Muž neustále vykřikuje, aby policisté odešli "nebo to udělá". Při tom si drží pod krkem sekáček, kterým předtím poškozoval auta. "Situace byla vyostřená, muž stále vyhrožoval sebepoškozením, byl velmi nervózní, jakoukoli pomoc odmítal," uvedla policejní mluvčí.

Tři nejbližší policisté, tedy dva ze zásahové jednotky a vyjednavač, postupovali skvěle koordinovaně. Rozdělili se a tím odvedli mužovu pozornost. Vyjednavač pak sáhl po ukrytém taseru, tedy elektrickém paralyzéru a dobře mířenou ranou muže zasáhl. Ten se okamžitě skácel k zemi, kde ho ihned zakleklo několik policistů a nasadili mu pouta.

Ukázalo se, že jde o jednatřicetiletého muže. Motiv jeho jednání policisté zatím neuvedli, stejně tak jako to, jestli byl muž pod vlivem drog. Podle svědků šlo patrně o manželskou roztržku. Jisté je, že muži policisté použitím paralyzéru a nikoli palných zbraní zachránili život.

Témata: krimi | havířov
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž naletěl podvodnici z Ostravy, vylákala z něj 1.8 milionu

15.12.2018 19:21 Déle než rok využívala šestapadesátiletá žena z Ostravy laskavosti o rok mladšího muže. Postupně od…

Rvačka u nádraží v Plzni skončila tragédií. Jeden muž zemřel

15.12.2018 17:05 U autobusového nádraží v Plzni se v pátek odpoledne poprali dva muži. Jeden z nich po úderech upadl…

Cizinec v kradeném mercedesu prchal z Česka. Najížděl do policistů, museli…

15.12.2018 13:15 Soud dnes poslal do vazby osmadvacetiletého cizince, který kradeným mercedesem na Náchodsku…

Policisté pátrají po 15leté dívce z Karlových Varů. Vyhrožovala, že si…

15.12.2018 12:47 Kriminalisté pátrají po pohřešované patnáctileté Valentině Vaculové z Karlových Varů. V pátek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama