Muže se sekáčkem v Havířově zneškodnila až policie

Havířov - Úspěšný zásah proti podivnému šílenci mají za sebou policisté v Havířově. Muže, kterého nedokázalo uklidnit ani vyjednávání, nakonec zpacifikovali policisté taserem. Nikomu se tak nic nestalo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Videozáznam pořízený jedním ze svědků z okolních domů ukazuje celou včerejší akci v Havířově. Policisty do ulice Malířová ve čtvrti Šumbark přivolalo oznámení, že tam neznámý muž seká do zaparkovaných aut.

Na místě se ale situace nečekaně vyhrotila. "Policisté poblíž místní restaurace viděli pokřikujícího muže, který začal vyhrožovat sebepoškozením. Policistům řekl, aby se k němu nikdo nepřibližoval, nebo se zabije. Na krk si přiložil sekáček na maso," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Na místo hned vyrazila i zásahová jednotka společně s policejním vyjednavačem. Z videozáznamu je zřejmé, že vyjednávání k ničemu nevedlo. Muž neustále vykřikuje, aby policisté odešli "nebo to udělá". Při tom si drží pod krkem sekáček, kterým předtím poškozoval auta. "Situace byla vyostřená, muž stále vyhrožoval sebepoškozením, byl velmi nervózní, jakoukoli pomoc odmítal," uvedla policejní mluvčí.

Tři nejbližší policisté, tedy dva ze zásahové jednotky a vyjednavač, postupovali skvěle koordinovaně. Rozdělili se a tím odvedli mužovu pozornost. Vyjednavač pak sáhl po ukrytém taseru, tedy elektrickém paralyzéru a dobře mířenou ranou muže zasáhl. Ten se okamžitě skácel k zemi, kde ho ihned zakleklo několik policistů a nasadili mu pouta.

Ukázalo se, že jde o jednatřicetiletého muže. Motiv jeho jednání policisté zatím neuvedli, stejně tak jako to, jestli byl muž pod vlivem drog. Podle svědků šlo patrně o manželskou roztržku. Jisté je, že muži policisté použitím paralyzéru a nikoli palných zbraní zachránili život.

Loading...
Témata: krimi | havířov
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama