Kramný promluvil. Jaký verdikt soudu očekává?

Praha – Petr Kramný je obviněný z toho, že na dovolené v Egyptě zabil svou ženu a dceru. Původně se mělo za to, že obě zemřely následkem otravy z jídla, nakonec se ukázalo, že je zabil elektrický proud. V pondělí Kramný předstoupí před ostravský krajský soud. Jsem nevinný a soud mé jméno očistí, uvedl v rozhovoru pro Deník.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Petr Kramný

Obžaloba je podle Kramného postavena na smyšlenkách a fabulacích. „Vývoj kauzy v Česku určují vyšetřovatelé a státní zástupce. Toho se samozřejmě chytla bulvární média a od počátku vytvářejí lživý obraz o celé kauze. Verze policie a státního zástupce je absurdní a nepodložená," uvedl Kramný pro Deník. Rozhovor poskytl prostřednictvím své právní zástupkyně.

Chybou podle něj bylo, že čeští vyšetřovatelé a znalci se upjali na vlastní nesmyslnou verzi činu a ignorovali zjištění egyptských úřadů. „Vše řádně prošetřili a vyloučili, že bych měl jakýchkoliv podíl na smrti Moniky a Klárky. Následně požadované údaje předali českým vyšetřovatelům. Naopak to byla česká strana, která zpochybnila egyptské závěry. Vytvořila si vlastní, nepodloženou verzi a zahájila mé trestní stíhání," popisuje průběh vyšetřování Kramný.

Upozorňuje také na to, že celou dobu plně spolupracoval a byl vyšetřovatelům k dispozici. Pak ho prostřednictvím telefonu jeho ženy kontaktovala také média. „V té době jsem byl rád za jakýkoliv kontakt s českým prostředím, zůstal jsem sám, v cizí zemi bez možnosti komunikace s místními lidmi vzhledem k jazykové bariéře. Nezapomínejme, jaká byla v Egyptě v té době bezpečnostní situace. Lidé hromadně opouštěli hotely a vraceli se domů. Já jsem odcestovat nemohl. Kolem jezdili vojáci se samopaly," popisuje svoje zkušenosti údajný vrah.

Smrt jeho blízkých ho prý silně zasáhla. Kramný také tvrdí, že není pravda, že by jejich smrt nahlásil až po deseti hodinách. Udělal to prý okamžitě, když si všiml, že nežijí. „Na celé tragédii se od začátku přiživují zejména bulvární média. Neustále vláčejí mé jméno bahnem. Na tomto případě se ukázalo, že média se neštítí ničeho a místo reálných informací, se články změnily v žumpu," zlobí se Kramný. Nelíbí se mu ani to, že bulvár poškodil jméno jeho rodiny.

Jeho manželství prý bylo klidné a ničím se nevymykalo z průměru. Pokud by prý měli se ženou napjaté vztahy, určitě by spolu nejeli na dovolenou. Ze všeho nejvíce si přeje, aby už vše skončilo a on měl klid.

Představu o dalším životě má Kramný jasnou. „Až soud očistí mé jméno, budu se snažit vrátit svým blízkým všechnu tu podporu a ochotu mi pomoci po celou dobu, kdy jsem byl zadržován v Egyptě a následně ve vazbě. Můj život ale už nikdy nebude stejný jako dříve," dodal.

Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama