Imigranti v Česku: Mají falešné pasy, cestují vlaky, auty, autobusy

Praha - Cizinecká policie dnes na Ústecku zadržela několik běženců. Odhalili je během rozsáhlé kontroly, která probíhala ve vlacích, ale také na dálnici D8. Všichni zadržení se chtěli dostat do Německa nebo severských zemí a cestovali s falešnými pasy nebo úplně bez dokladů. Od začátku roku policisté jen v Ústeckém kraji zadrželi 193 migrantů.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Itálie zachraňuje uprchlíky
doporučujeme

Je šest hodin ráno. Policisté v mezinárodním vlaku, který jede z Budapešti přes Vídeň do Německa, nacházejí v kupé čtyři migranty. Pátý se ukrýval na toaletě. Běženci jsou z několika zemí - Iráku, Sýrie a Palestiny. Čtyři z pěti z nich nemají doklady. "Chtěl jsem přes Česko do Německa, jel jsem tam studovat obchod," řekl jeden z nich.

Kontroly zároveň probíhají i na dálnici D8 ve směru do Německa. Policisté kontrolují osobní auta, ale hlavně vytipované autobusové mezinárodní linky. V jedné z nich cestuje mladá žena z Turecka. Ani ona nemá doklady. V dalším autobusu policisté nacházejí dva migranty z Íránu. Chtěli jet do Berlína. Autem za hranice se chtěl dostat i muž z Afghánistánu.

"Tito běženci směřují dál do Spolkové republiky Německo, případně do Švédska, ale poslední informace naznačují, že i Česká republika se pomalu stává ne tranzitní, ale cílovou zemí," uvedl Pavel Češka, vedoucí cizinecké policie v Ústeckém kraji.

Všichni běženci skončili na stanici, kde jim odeberou otisky prstů. Pokud se ukáže, že si cizinec někde už zažádal o azyl, bude předám do této do země. V případě, že si běženec nikde o azyl nežádá, policisté ho vrátí do země, ze které přijel.

K dnešnímu dni policisté v Ústeckém kraji od začátku roku chytili téměř 200 nelegálních migrantů. Z devadesáti procent jde především o muže. Loni jich přitom za celý rok odhalili 155.

Témata: uprchlíci | Policie ČR
Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V domě na Brněnsku se střílelo, dva mrtví

25.03.2019 12:21 Aktualizováno V Ostopovicích na Brněnsku se dnes střílelo v rodinném domě, na místě jsou dva mrtví. Kriminalisté…

Z vraždy dítěte v Lounech obviněn mladý muž, hrozí mu výjimečný trest

25.03.2019 12:11 Policisté obvinili dvacetiletého muže z vraždy dítěte. Případ se stal v polovině února v Lounech,…

Policisté odvolali pátrání po dívce z Olomoucka. Její matka ji našla na…

25.03.2019 09:09 Policisté odvolali pátrání po čtyřleté dívce z Olomoucka, které vyhlásili na konci ledna letošního…

Policie zadržela pyromana z Prahy. Založil 31 požárů, během 20 minut…

24.03.2019 17:57 Aktualizováno Policie zadržela a obvinila šestadvacetiletého muže, který má podle kriminalistů na svědomí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama