Imigranti v Česku: Mají falešné pasy, cestují vlaky, auty, autobusy

Praha - Cizinecká policie dnes na Ústecku zadržela několik běženců. Odhalili je během rozsáhlé kontroly, která probíhala ve vlacích, ale také na dálnici D8. Všichni zadržení se chtěli dostat do Německa nebo severských zemí a cestovali s falešnými pasy nebo úplně bez dokladů. Od začátku roku policisté jen v Ústeckém kraji zadrželi 193 migrantů.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Itálie zachraňuje uprchlíky
doporučujeme

Je šest hodin ráno. Policisté v mezinárodním vlaku, který jede z Budapešti přes Vídeň do Německa, nacházejí v kupé čtyři migranty. Pátý se ukrýval na toaletě. Běženci jsou z několika zemí - Iráku, Sýrie a Palestiny. Čtyři z pěti z nich nemají doklady. "Chtěl jsem přes Česko do Německa, jel jsem tam studovat obchod," řekl jeden z nich.

Kontroly zároveň probíhají i na dálnici D8 ve směru do Německa. Policisté kontrolují osobní auta, ale hlavně vytipované autobusové mezinárodní linky. V jedné z nich cestuje mladá žena z Turecka. Ani ona nemá doklady. V dalším autobusu policisté nacházejí dva migranty z Íránu. Chtěli jet do Berlína. Autem za hranice se chtěl dostat i muž z Afghánistánu.

"Tito běženci směřují dál do Spolkové republiky Německo, případně do Švédska, ale poslední informace naznačují, že i Česká republika se pomalu stává ne tranzitní, ale cílovou zemí," uvedl Pavel Češka, vedoucí cizinecké policie v Ústeckém kraji.

Všichni běženci skončili na stanici, kde jim odeberou otisky prstů. Pokud se ukáže, že si cizinec někde už zažádal o azyl, bude předám do této do země. V případě, že si běženec nikde o azyl nežádá, policisté ho vrátí do země, ze které přijel.

K dnešnímu dni policisté v Ústeckém kraji od začátku roku chytili téměř 200 nelegálních migrantů. Z devadesáti procent jde především o muže. Loni jich přitom za celý rok odhalili 155.

Loading...
Témata: uprchlíci | Policie ČR
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá agresora. V Praze udeřil pěstí 10letého chlapce

16.11.2019 13:07 Policie hledá neznámého muže, který na ulici v pražském Karlíně bezdůvodně udeřil pěstí…

Muž ukradl auto i s kojencem. V kauze figuruje další podezřelá osoba

15.11.2019 10:08 Policie ve čtvrtek obvinila z krádeže čtyřiatřicetiletého muže, který minulý týden odcizil před…

Muž usnul na kapotě auta. Když ho majitel shodil, stalo se něco děsivého

14.11.2019 14:57 Devětatřicetiletý muž zaútočil v Otrokovicích na Zlínsku s nožem v ruce na řidiče, kterému předtím…

Útok v Praze: Tři dospělí napadli a oloupili dítě, incident zachytila…

14.11.2019 11:15 Pražští kriminalisté pátrají po dvou mužích a jedné ženě, kteří podle nich na Florenci napadli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama