Zfetovaní mladíci ujížděli v kradeném autě dvoustovkou

Chrudim - V šílenou honičku v rychlostech přes 200 km/h se změnila ve čtvrtek v noci policejní kontrola vozu. Policisté se domnívali, že černé volvo je kradené. Jak se záhy ukázalo, měli pravdu. Třiadvacetiletý řidič rychle šlápnul na plyn a pokusil se policistům zmizet. Ale to se mu nepovedlo.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Policejní hlídka si podezřelého vozu všimla ve čtvrtek večer v Čáslavské ulici v Chrudimi. Podobný vůz byl jen o několik dní dříve nahlášen jako kradený. Policisté se proto rozhodli auto zastavit a zkontrolovat. Ačkoliv vůz zastavil, když k němu zamířil policista, řidič si to rozmyslel, prudce šlápl na plyn a pokusil se zmizet.

Hlídce se ale podařilo zůstat s ujíždějícím vozem v kontaktu. Řidič z Chrudimi zamířil na silnici I/17 směrem na Čáslav. Hlídce se podařilo dopadnout jej právě až ve středočeském městě. Než tam ale dorazili, projeli Heřmanovým Městcem a sedmi menšími obcemi, vše velmi vysokou rychlostí. Místy jeli dokonce přes 200 km/h!

Chrudim a Čáslav dělí 25 kilometrů. Třiadvacetiletý řidič a o dva roky mladší spolujezdec to s policejní hlídkou za zády stihli ujet za 14 minut. Ale tam je policisté, pod hrozbou použití střelné zbraně, dokázali zadržet.

"Ve vozidle jeli dva mladíci, řidič, ve věku 23 let a spolujezdec ve věku 21 let. Oba byli zásahem policistů udiveni, neměli pocit, že by něco provedli. Nutno ještě dodat, že řidič má již několikrát vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a jak řidič, tak jeho spolujezdec měli pozitivní testy na omamné a psychotropní látky. Dechová zkouška u řidiče byla negativní," řekla tisková mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Policie už začala mladíka stíhat. Potvrdil se také původní předpoklad, že volvo bylo skutečně ukradené. Pár dní před honičkou ho zatím neznámý pachatel ukradl v Heřmanově Městci.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR | Drogy
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trest za posprejování Karlova mostu? Žalobce žene dva cizince k soudu

17.07.2019 18:48 Státní zástupce podal dnes odpoledne soudu návrh na potrestání dvou cizinců, které policie v…

Žena s dvěma kumpány kradla pivo v plzeňském pivovaru, škoda obrovská

17.07.2019 18:40 Plzeňští kriminalisté obvinili ženu a dva muže z krádeže piva za téměř 600.000 korun. Jsou…

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama