Zfetovaní mladíci ujížděli v kradeném autě dvoustovkou

Chrudim - V šílenou honičku v rychlostech přes 200 km/h se změnila ve čtvrtek v noci policejní kontrola vozu. Policisté se domnívali, že černé volvo je kradené. Jak se záhy ukázalo, měli pravdu. Třiadvacetiletý řidič rychle šlápnul na plyn a pokusil se policistům zmizet. Ale to se mu nepovedlo.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Policejní hlídka si podezřelého vozu všimla ve čtvrtek večer v Čáslavské ulici v Chrudimi. Podobný vůz byl jen o několik dní dříve nahlášen jako kradený. Policisté se proto rozhodli auto zastavit a zkontrolovat. Ačkoliv vůz zastavil, když k němu zamířil policista, řidič si to rozmyslel, prudce šlápl na plyn a pokusil se zmizet.

Hlídce se ale podařilo zůstat s ujíždějícím vozem v kontaktu. Řidič z Chrudimi zamířil na silnici I/17 směrem na Čáslav. Hlídce se podařilo dopadnout jej právě až ve středočeském městě. Než tam ale dorazili, projeli Heřmanovým Městcem a sedmi menšími obcemi, vše velmi vysokou rychlostí. Místy jeli dokonce přes 200 km/h!

Chrudim a Čáslav dělí 25 kilometrů. Třiadvacetiletý řidič a o dva roky mladší spolujezdec to s policejní hlídkou za zády stihli ujet za 14 minut. Ale tam je policisté, pod hrozbou použití střelné zbraně, dokázali zadržet.

"Ve vozidle jeli dva mladíci, řidič, ve věku 23 let a spolujezdec ve věku 21 let. Oba byli zásahem policistů udiveni, neměli pocit, že by něco provedli. Nutno ještě dodat, že řidič má již několikrát vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a jak řidič, tak jeho spolujezdec měli pozitivní testy na omamné a psychotropní látky. Dechová zkouška u řidiče byla negativní," řekla tisková mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Policie už začala mladíka stíhat. Potvrdil se také původní předpoklad, že volvo bylo skutečně ukradené. Pár dní před honičkou ho zatím neznámý pachatel ukradl v Heřmanově Městci.

Témata: krimi | Policie ČR | Drogy
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rychlá a připravená akce. Policie zveřejnila video z přepadení v teplickém…

18.12.2018 10:25 Policie již včera večer zveřejnila video z přepadeného klenotnictví v Teplicích. Za vyloupením…

Cizinec loupil ve Velkém Meziříčí, na prodavačku tasil vystřelovací nůž

18.12.2018 08:54 Soud poslal do vazby dvaačtyřicetiletého Rumuna, který podle policie v srpnu loupil ve Velkém…

Další přepadená benzínka. Na Chrudimsku útočil ozbrojený lupič

17.12.2018 12:55 Včera v pozdních večerních hodinách informovala Policie ČR na svém Twitteru o přepadení čerpací…

Lupiči přepadli zlatnictví v Teplicích. Policie po nich pátrá, zřejmě jsou…

17.12.2018 12:45 Lupiči dnes kolem 10:45 přepadli zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic. Pachatelé jsou na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama