Drama v Plzni: Někdo střílel na autobus s cizinci. Politická provokace?

Plzeň - Velké drama se v noci na středu odehrálo u věznice v Plzni na Borech. Zatím neznámý pachatel tam před půlnocí několikrát vystřelil na autobus plný lidí.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ilustrační foto

Autobus, ve kterém cestovalo téměř 100 lidí, se ocitl pod smrští střel poblíž borské věznice na západě Čech.  V autobuse, který směřoval z průmyslové zóny na Borských Polích, cestovali převážně cizinci, kteří pracují v tamních továrnách. Odvážel je z odpolední směny směrem k tramvajové zastávce u borské věznice.

Případ vyšetřuje policie, která po pachateli intenzivně pátrá. Autobus byl zasažen do oken. Kulky trefily i stojan u přilehlé autobusové zastávky.

Že jde skutečně o vážný případ, dosvědčuje i fakt, že si střelbu převzala krajská kriminálka. "Žádáme cestující, kteří autobusem jeli, aby se přihlásili," vyzvala mluvčí Ivana Jelínková. Nicméně záchranka na místě zasahovat nemusela.

"Podle prvotních informací tak, jak jsem je získal od policie, by to měli být dělníci z přilehlých závodů na Borských polích," řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Na svém twitterovém účtu poznamenal, že policie šetří, nakolik "může jít o další politickou provokaci".

K incidentu došlo jen pár hodin před tím, než má vláda rozhodnout, kolik uprchlíků by mohlo Česko v následujících měsících a letech přijmout. Jestli útok na cizince nějak s tímto faktem souvisí, se musí teprve ověřit.

"Požádal jsem policii, aby to brala velmi vážně, aby tam případně přesunula policisty z jiných krajů, ale zatím tak, jak jsem hovořil s náměstkem policejního prezidenta, tak to nebude potřeba a plzeňská policie na to kapacitně stačí," dodal Chovanec.

Podle mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků Kateřiny Fránové eviduje městská firma v posledních letech pouze jeden útok na vůz MHD, a to v loňském roce, kdy bylo prostřelené okénko na tramvaji. "Událost se obešla bez zranění," uvedla mluvčí.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Surový útok v Trutnově: Recidivista napadl muže, ten v nemocnici zemřel

22.02.2019 10:00 Muž v Trutnově před zábavním podnikem napadl v neděli 17. února jiného muže. Zraněný muž později v…

Chlapec (15) v Havlíčkově Brodě zaútočil nožem na spolužačku, skončil ve…

22.02.2019 09:45 Policie na Vysočině vyšetřuje případ napadení, při kterém patnáctiletý žák základní školy v…

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama