Nový fígl kapsářů: Dejte si pozor na jezdících schodech

Praha - Policisté varují před novým trikem kapsářů. Ti se snaží okrádat cestující na eskalátorech pražského metra. Seskupí se kolem nich a bezpečnostním tlačítkem zastaví schody. V tlačenici pak své oběti připraví o peněženku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Kriminalisté zadrželi přímo při činu tři ženy, které se na tyto krádeže specializovaly. Všechny jsou těhotné a jedné z nich je pouze sedmnáct let.

Stanice metra Hlavní nádraží. Na eskalátor nastupuje skupina lidí, žena vzadu ale najednou mačká bezpečnostní tlačítko. Schody se zastavují.

Žena prohrabává kapsy cestující před sebou. Další dva muži a jedna žena jí dělají zeď. Najednou ale zařazují zpátečku. Přibíhá kriminalista, který byl v metru také a viděl co se děje. Jednu z kapsářek se mu daří na místě chytit, v poutech brzy končí další dvě.

Jedná se o ženy z Chorvatska a Bosny a Hercegoviny. Všechny tři jsou těhotné, té nejmladší je pouze sedmnáct. Její tvář policie záměrně zveřejnila. I když ji jednou zadržela, znovu po ní pátrá.

Zlodějku policisté obvinili, místo vazby putovala do ústavu pro mladistvé delikventy. Ne ale nadlouho. Dívka byla nakonec kvůli svému stavu převezena do nemocnice v Motole. Odsud ale po několika dnech oblečená pouze do erárního pyžama utekla.

Kde je teď, není jasné. Není vyloučeno že ji kumpáni převezli zpět do její domoviny. Další dvě zadržené asi dopadnou hůř. Hrozí jim totiž až osm let natvrdo.

Policisté teď hledají další cestující, které mohly tyto ženy okrást. A zároveň varují: pravděpodobně nepůjde o jedinou skupinu, která trik s eskalátorem používá.

Témata: krimi | Metro | krádeže
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama