Nový fígl kapsářů: Dejte si pozor na jezdících schodech

Praha - Policisté varují před novým trikem kapsářů. Ti se snaží okrádat cestující na eskalátorech pražského metra. Seskupí se kolem nich a bezpečnostním tlačítkem zastaví schody. V tlačenici pak své oběti připraví o peněženku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Kriminalisté zadrželi přímo při činu tři ženy, které se na tyto krádeže specializovaly. Všechny jsou těhotné a jedné z nich je pouze sedmnáct let.

Stanice metra Hlavní nádraží. Na eskalátor nastupuje skupina lidí, žena vzadu ale najednou mačká bezpečnostní tlačítko. Schody se zastavují.

Žena prohrabává kapsy cestující před sebou. Další dva muži a jedna žena jí dělají zeď. Najednou ale zařazují zpátečku. Přibíhá kriminalista, který byl v metru také a viděl co se děje. Jednu z kapsářek se mu daří na místě chytit, v poutech brzy končí další dvě.

Jedná se o ženy z Chorvatska a Bosny a Hercegoviny. Všechny tři jsou těhotné, té nejmladší je pouze sedmnáct. Její tvář policie záměrně zveřejnila. I když ji jednou zadržela, znovu po ní pátrá.

Zlodějku policisté obvinili, místo vazby putovala do ústavu pro mladistvé delikventy. Ne ale nadlouho. Dívka byla nakonec kvůli svému stavu převezena do nemocnice v Motole. Odsud ale po několika dnech oblečená pouze do erárního pyžama utekla.

Kde je teď, není jasné. Není vyloučeno že ji kumpáni převezli zpět do její domoviny. Další dvě zadržené asi dopadnou hůř. Hrozí jim totiž až osm let natvrdo.

Policisté teď hledají další cestující, které mohly tyto ženy okrást. A zároveň varují: pravděpodobně nepůjde o jedinou skupinu, která trik s eskalátorem používá.

Loading...
Témata: krimi | Metro | krádeže
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po střelbě v Brně jeden mrtvý, jeden těžce zraněný

22.10.2019 18:13 Při střelbě v bytě na Palackého třídě v Brně dnes odpoledne zemřel člověk, druhý je těžce zraněný,…

Loupež v brněnském klenotnictví: Škoda 20 milionů, pátrá se po tmavém Audi…

22.10.2019 16:51 Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl dnes mluvčí policie Pavel…

Řidiči, pozor. U českých hranic řádí vrhač větví, policie na něj vypsala…

22.10.2019 16:30 V německém příhraničí ohrožuje motoristy už několik let neznámý muž, jemuž tamní policisté…

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama