Slovensko vydalo do Česka střelce z Brna, hrozí mu až 20 let

Brno - Lukáš Minařík (21) letos v červnu v Brně-Bystrci postřelil muže (74) a utekl na Slovensko. Tamní úřady ho dnes vydaly české justici. Motiv útočníka, který je nyní v policejní cele, zůstává nejasný.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Předání se uskutečnilo na společném česko-slovenském policejním pracovišti u někdejšího hraničního přechodu Hodonín-Holíč. "Následně byl převezen do sídla jihomoravské policie v Brně, kde se konají úkony trestního řízení," uvedla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

Lze předpokládat, že mladík bude po nich umístěn do vazební věznice v Brně-Bohunicích. Za pokus o vraždu, loupež a nedovolené ozbrojování mu hrozí až 20 let vězení.

Napadení se stalo 15. června na okraji Brna. Minařík podle spisu zastavil projíždějící osobní auto. Když namířil na řidiče zbraň, kterou předtím ukradl svému otci, řidič ujel. Další motorista už takové štěstí neměl. Byl jím muž (47). Při výstřelu mírně uhnul hlavou, což mu zachránilo život a utrpěl jen lehčí poranění. Následně se pachatel podle kriminalistů přesunul do Brna-Bystrce, kde vyloupil prodejnu s potravinami.

Policii se krátce po činu podařilo vypátrat totožnost muže a vyhlásila po něm pátrání. Jeho rodiče ho vyzvali, aby se přihlásil kriminalistům. Ti pak vypátrali, že odjel do Martina, kde jej slovenští policisté následně zatkli.

Loading...
Témata: krimi | střelba | Brno
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama