Rodiče usnuli u televize. Holčičku zatím roztrhal vzteklý pitbull

Londýn - Nechali holčičku samotnou v ložnici a stačila chvilka nepozornosti, aby se stala tragédie. Do pokoje se dostal pitbull a prokousl ani ne ročnímu miminku hrdlo. I přes všechny snahy se holčičku nepodařilo zachránit.

Přidejte svůj názor

Narozená miminka

K hrozivé události došlo před rokem a půl v městečku Blackburn na severozápadě Anglie. Až teď ale byla matka Chloe schopná o tragédii promluvit, píše web Mirror.

V únoru loňského roku byla doma u svého tehdejší přítele Leeho, malou dcerku Avu vzala s sebou. Nenapadlo ji, že by ji mohl ohrozit pes, o kterém přítel tvrdil, že by neublížil mouše. Během noci ji byla dvakrát kontrolovat, potom si na chvilku zdřímla u televize.

Když přišla do ložnice potřetí, zdála se jí holčička bezvládná. Potmě si ale myslela, že jen hluboce spí. Vzala ji tedy do náruče a začala se s ní mazlit. Holčiččina hlavička ale pořád padala směrem dozadu. Až když Lee rozsvítil světlo, uviděli, co se skutečně stalo.

Ava měla úplně bílé rty, byla bledá a celá od krve. Na krku měla několik centimetrů hlubokou ránu, ze které silně krvácela. "Pamatuju si, že jsem slyšela, jak vydechla naposledy," vzpomíná zdrcená Chloe. Kromě toho měla holčička několik zlomených žeber, prokousnutou plíci a na hlavě, rukou i hrudi měla modřiny od toho, jak ji pes stiskl čelistmi.

I přesto, že Chloe okamžitě zavolala záchranku a dlouhých deset minut prováděla miminku masáž srdce, nepodařilo se ji zachránit. Aby toho nebylo málo, byla dokonce zatčena za zanedbání péče o dítě. Nic z toho se ale později neprokázalo.

Vyšlo naopak najevo, že agresivní pitbull nemá v okolí úplně nejlepší pověst. Místní mu říkali "zabiják", rok předtím totiž zakousnul sousedovu kočku. Navíc šlo o nebezpečné plemeno, které jeho majitel vlastnil ilegálně. Pes musel být utracen.

Po incidentu obrátil Lee svůj hněv proti Chloe. "Je lepší, že je mrtvá, než aby měla takovou matku, jakou jsi ty!"osočoval ji a vinil z toho, že i on přišel o své milované dítě, svého psa.

Chloe se o tragédii rozhodla mluvit až nyní, protože se jí s novým partnerem narodil syn a jí se všechny vzpomínky vrátily. Teď se snaží bojovat za to, aby lidé nikdy nenechávali své děti se psy samotné.

Témata: Psi | děti | Velká Británie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

GIBS obvinila policistu z Děčínska. Přiznal se k prodeji drog a vynášení…

07.12.2018 13:29 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama