Mladík chtěl v Brně zastřelit řidiče. Chytili ho na Slovensku

Brno - Nebezpečný střelec ze Žebětína už je ve vazbě. Dvacetiletý Lukáš Minařík se v půlce června pokusil zastřelit řidiče auta a následně vyloupil obchod v Brně. Po čtyřech dnech ho vypátrali na Slovensku a v pátek byl vydán zpět do České republiky. Motivem jeho činů prý byly osobní problémy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Dosud netrestaného mladíka převezla policejní eskorta v pátek do Brna poté, co si ho převzala na hranicích se Slovenskem v Hodoníně. "Obviněný mladík skončil z rozhodnutí soudce ve vazbě," potvrdila policejní mluvčí Petra Vedrová.

Podle kriminalistů mladík řešil osobní problémy. Před měsícem otci sebral legálně držený revolver a v lese za Žebětínem zaútočil na nic netušícího řidiče. "Pravděpodobným motivem jeho jednání byly nějaké jeho osobní vztahy, které vyústily až tady v tyto skutky," řekla k motivaci mladíka policejní mluvčí. "Mladík obešel vozidlo, šel k okénku řidiče a patrně beze slova, to co víme, jednou vystřelil na hlavu toho řidiče. Naštěstí se řidič instinktivně odklonil, čímž si zřejmě zachránil život," dodala.

Maskovaný mladík, který často vysedával u počítače, poté přepadl vietnamskou večerku v Brně-Bystrci. "On byl tady a mířil na mě. Pak vzal co tady je. Peníze - tak kolem tří nebo čtyř tisíc. Já jsem ho moc nevnímal, jelikož jsem se bál," řekl televizi Nova přepadený prodavač.

Už v minulosti měl mladík problémy s drogami. Znalci proto budou zkoumat také jeho psychický stav. "Začal fetovat a strašně hulit marihuanu. Udělal to asi proto, že třeba neměl peníze nebo tak něco. Že chtěl odsud vypadnout,"dohaduje se někdejší kamarád mladého střelce.

Po činu si mladík přes internet domluvil návštěvu u kamaráda v Martině. A právě tahle komunikace přivedla policisty na stopu. Jak se Minařík do sousední země dostal, to však zatím kriminalisté neprozradili. Nebezpečný střelec si na soud počká tady v brněnské vazební věznici. Za pokus o vraždu, loupež a další zločiny mu hrozí až 20 let vězení.

Loading...
Témata: Vražda
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama