Lukáš z Trutnovska zneužil 50 dívek, bylo jim i 10 let

Trutnov - Policie rozplétá jeden z největších případů zneužívání dětí v historii. Obětí je padesát dívek a pachatelem by měl být teprve jednadvacetiletý mladík.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Děti
doporučujeme

Jeden z nejrozsáhlejších případů zneužitých a znásilněných školaček v historii rozplétá východočeská policie. Mladík z Trutnovska je obviněný z toho, že padesátce mladých dívek a školaček zkazil život. Nejmladším obětem bylo deset let.

Na začátku byl počítač a sociální sítě, na konci desítky vydíraných, zneužitých a dokonce několik znásilněných dívek. Mladík Jménem Lukáš Bako je ve vazbě a hrozí mu až dvanáctiletý trest. Jeho největší zbraní byl strach. Dokázal ho vyvolat u dívek, které zkontaktoval přes internet a přesvědčil je, aby mu poslaly své intimní fotky nebo videa.

Bako se podle informací televize Nova vydával za chlapce nebo dívky stejného věku jako byly jeho oběti. Jakmile získal nahé fotky, měl dívky v hrsti. Začal je vydírat a nutil je pod hrozbou zveřejnění k poslání dalších, mnohem perverznějších nahrávek.

Některé z psychicky zlomených školaček dokonce donutil k osobní schůzce a tam jim způsobil další doživotní trauma. "Byl obviněn ze sedmi trestných činů ze sexuálním podtextem, mimo jiné i ze znásilnění a sexuálního nátlaku," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Před rokem si policisté mladíka pozvali k výslechu. Od té doby už nebyl ani minutu na svobodě. Odvezli ho do Starých Buků, do jeho bydliště, zabavili jeho počítač a provedli osobní prohlídky. "Přivezli ho sem v poutech. Zajímali se o jeho počítač," potvrdil jeden z příbuzných obviněného mladíka.

Vyšetřovací spis už má na stole státní zástupkyně. Lukáši Bakovi hrozí dvanáctileté vězení. Byť zločiny páchal několik let a svoji agresivitu údajně neustále zvyšoval, až do konce roku 2013 se žádná ze zatím prokázaných 50 obětí neodvážila nikomu nic říct. Naštěstí alespoň jedna nakonec našla odvahu.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama