Lukáš z Trutnovska zneužil 50 dívek, bylo jim i 10 let

Trutnov - Policie rozplétá jeden z největších případů zneužívání dětí v historii. Obětí je padesát dívek a pachatelem by měl být teprve jednadvacetiletý mladík.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Děti

Jeden z nejrozsáhlejších případů zneužitých a znásilněných školaček v historii rozplétá východočeská policie. Mladík z Trutnovska je obviněný z toho, že padesátce mladých dívek a školaček zkazil život. Nejmladším obětem bylo deset let.

Na začátku byl počítač a sociální sítě, na konci desítky vydíraných, zneužitých a dokonce několik znásilněných dívek. Mladík Jménem Lukáš Bako je ve vazbě a hrozí mu až dvanáctiletý trest. Jeho největší zbraní byl strach. Dokázal ho vyvolat u dívek, které zkontaktoval přes internet a přesvědčil je, aby mu poslaly své intimní fotky nebo videa.

Bako se podle informací televize Nova vydával za chlapce nebo dívky stejného věku jako byly jeho oběti. Jakmile získal nahé fotky, měl dívky v hrsti. Začal je vydírat a nutil je pod hrozbou zveřejnění k poslání dalších, mnohem perverznějších nahrávek.

Některé z psychicky zlomených školaček dokonce donutil k osobní schůzce a tam jim způsobil další doživotní trauma. "Byl obviněn ze sedmi trestných činů ze sexuálním podtextem, mimo jiné i ze znásilnění a sexuálního nátlaku," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Před rokem si policisté mladíka pozvali k výslechu. Od té doby už nebyl ani minutu na svobodě. Odvezli ho do Starých Buků, do jeho bydliště, zabavili jeho počítač a provedli osobní prohlídky. "Přivezli ho sem v poutech. Zajímali se o jeho počítač," potvrdil jeden z příbuzných obviněného mladíka.

Vyšetřovací spis už má na stole státní zástupkyně. Lukáši Bakovi hrozí dvanáctileté vězení. Byť zločiny páchal několik let a svoji agresivitu údajně neustále zvyšoval, až do konce roku 2013 se žádná ze zatím prokázaných 50 obětí neodvážila nikomu nic říct. Naštěstí alespoň jedna nakonec našla odvahu.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Teplicích vraždil cizinec? Policie zadržela podezřelého, dopadla i…

19.12.2018 10:28 Ústečtí krajští kriminalisté zadrželi člověka podezřelého z vraždy mladé ženy, jejíž tělo bylo…

Rychlá a připravená akce. Policie zveřejnila video z přepadení v teplickém…

18.12.2018 10:25 Policie již včera večer zveřejnila video z přepadeného klenotnictví v Teplicích. Za vyloupením…

Cizinec loupil ve Velkém Meziříčí, na prodavačku tasil vystřelovací nůž

18.12.2018 08:54 Soud poslal do vazby dvaačtyřicetiletého Rumuna, který podle policie v srpnu loupil ve Velkém…

Další přepadená benzínka. Na Chrudimsku útočil ozbrojený lupič

17.12.2018 12:55 Včera v pozdních večerních hodinách informovala Policie ČR na svém Twitteru o přepadení čerpací…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama