Partie šachů se zvrtla v krvavou řež. Hráč skončil v nemocnici

Ostrava - I šachy můžou být velmi nebezpečný sport. Potvrzuje to událost, která stala v Ostravě. Jednoho z hráčů musela odvézt sanitka do nemocnice.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Úraz se šachistovi stal v pondělí odpoledne v zahrádkářské kolonii v Ostravě-Zábřehu. Svědci tam hlásili na tísňovou linku rvačku dvou mužů. Na místě ihned vyrazili strážníci.

"Nacházeli se tam dva muži a dvě ženy. Jeden z mužů seděl na zemi, měl krvácející zranění v obličeji, byl zjevně dezorientovaný a nedokázal souvisle komunikovat. Na místo byla přivolána sanitka," řekla mluvčí městské policie Ostrava Vladimíra Zychová.

Podle svědků hrál napadený muž (47 let) šachy s jiným mužem. V průběhu hry se popíjel alkohol a po chvíli mezi nimi došlo k hádce. Mladší z mužů pak na staršího zaútočil. Udeřil ho několikrát pěstí do obličeje, a když napadený ležel na zemi, ještě do něj kopal. Nakonec popadl plastovou židli a ležícího muže s ní několikrát udeřil do hlavy. Pak v klidu odešel někam na pivo.

"Mezitím dorazila sanitka a lékař. Ten rozhodl o okamžitém převozu zraněného do nemocnice. Strážníci se vydali hledat útočníka. Po chvíli narazili na 38letého muže, sedícího nedaleko na lavičce, který odpovídal popisu, jenž měli strážníci k dispozici. Dotyčný přiznával pouze hru šachů a konzumaci alkoholu, napadení popíral. Svědkové ho však poznali. Pro podezření ze spáchání trestného činu strážníci podezřelého předali přivolaným policistům," dodala mluvčí.

Témata: krimi | napadení
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama