Zůstane série útoků na seniory bez trestu? Vypadá to tak

Zlín - Zlínský krajský soud včera projednával případ, ve kterém jde o sérii brutálních přepadení a okrádání důchodců. A skončilo to velkým překvapením.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Obžalovaného Marka Piškulu soudce totiž zprostil viny. Přitom původní rozsudek z listopadu loňského roku zněl úplně jinak a to sedm let ve vězení.

Marek Piškula - bezcitný zloděj, který s komplicem přepadával bezbranné seniory, nebo nevinný muž a omyl kriminalistů? Na podzim ho soudy poslaly na sedm let do vězení. Vrchní soud ale před časem rozsudek zrušil. Námitky proto musel vzít v potaz i senát zlínského krajského soudu. Muž, kterému původně hrozilo až dvanáct let vězení, tak mohl odejít volný.

Od začátku to byl souboj argumentů mezi obhájcem a žalobcem. Práci měli stíženou tím, že se Piškulův údajný komplic před lety zastřelil. Svůj díl si připsala možná i policie.

"Znalec konstatoval určité nedostatky v práci policie a de fakto bylo řečeno, že v rámci odběru a vyhodnocování pachových stop nebylo ve většině případů postupováno podle zákona," řekl soudce Radomír Koudela.

Dál tak zůstávají nevyřešené otázky - kdo přepadával seniory? Kdo si tipoval staré bezbranné lidi ve vesnicích? Kdo je natlačil do domů, tam je svázal a vyhrožoval jim nožem nebo prostřelením nohou?

Úleva, kterou Marek Piškula pocítil při vynesení rozsudku, ještě nemusí být definitivní. Státní zástupce si totiž ponechal lhůtu na odvolání.

Loading...
Témata: krimi | přepadení | důchodci
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama