Mexická policie objevila pět mrtvých těl. Měla na sobě stopy po mučení

Mexiko – Čtyři mrtvé ženy a jednoho muže objevila mexická policie v jednom z bytů v centru hlavního města. Těla na sobě nesla známky mučení. Identita většin obětí a motiv činu zatím nejsou známy.

Přidejte svůj názor

Zbraně
doporučujeme

Pět mrtvých těl se svázanýma rukama a stopami po mučení objevili policisté v noci na sobotu v bytě jedné z obětí. Podle agentury AP je mezi oběťmi i fotograf investigativního magazínu Proceso, který kvůli pronásledování předtím uprchl ze svého domovského státu.

Rubén Espinosa spolupracoval s magazínem Proceso a dalšími médii. Nedávno odešel ze státu Veracruz, kde se údajně cítil ohrožen. Rodina s ním ztratila kontakt v pátek. Veracruz je pro novináře nebezpečný stát. Od roku 2010 jich tu bylo údajně zabito 11, ten poslední teprve před měsícem. Další dva veracruzští novináři, včetně Espinosy, byli objeveni mrtví mimo tento stát.

Řada reportérů, kteří se cítí ohroženi ve svých domovských státech, hledá útočiště právě v metropoli Mexiku. Tam funguje i agentura, která jim pomáhá. Mexiko se rovněž potýká s množstvím násilností spojených s obchodováním s drogami, které si od roku 2006 vyžádaly přes 100.000 mrtvých a 22.000 pohřešovaných.

Když jsou nalezena těla se stopami mučení, úřady často předpokládají, že se jedná o oběti vyrovnávání účtů mezi znepřátelenými gangy, zvlášť pak v severních oblastech Mexika. V metropoli jsou ale takové zločiny podle AFP neobvyklé.

Loading...
Témata: Mexiko | Vražda | zbraně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

loading...

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama