Mexická policie objevila pět mrtvých těl. Měla na sobě stopy po mučení

Mexiko – Čtyři mrtvé ženy a jednoho muže objevila mexická policie v jednom z bytů v centru hlavního města. Těla na sobě nesla známky mučení. Identita většin obětí a motiv činu zatím nejsou známy.

Přidejte svůj názor

Zbraně

Pět mrtvých těl se svázanýma rukama a stopami po mučení objevili policisté v noci na sobotu v bytě jedné z obětí. Podle agentury AP je mezi oběťmi i fotograf investigativního magazínu Proceso, který kvůli pronásledování předtím uprchl ze svého domovského státu.

Rubén Espinosa spolupracoval s magazínem Proceso a dalšími médii. Nedávno odešel ze státu Veracruz, kde se údajně cítil ohrožen. Rodina s ním ztratila kontakt v pátek. Veracruz je pro novináře nebezpečný stát. Od roku 2010 jich tu bylo údajně zabito 11, ten poslední teprve před měsícem. Další dva veracruzští novináři, včetně Espinosy, byli objeveni mrtví mimo tento stát.

Řada reportérů, kteří se cítí ohroženi ve svých domovských státech, hledá útočiště právě v metropoli Mexiku. Tam funguje i agentura, která jim pomáhá. Mexiko se rovněž potýká s množstvím násilností spojených s obchodováním s drogami, které si od roku 2006 vyžádaly přes 100.000 mrtvých a 22.000 pohřešovaných.

Když jsou nalezena těla se stopami mučení, úřady často předpokládají, že se jedná o oběti vyrovnávání účtů mezi znepřátelenými gangy, zvlášť pak v severních oblastech Mexika. V metropoli jsou ale takové zločiny podle AFP neobvyklé.

Témata: Mexiko | Vražda | zbraně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama