Hocha (9) ubili k smrti za to, že sebral sestře kus dortu

Washington - Asi každý jako dítě nevydržel a ujedl kousek dortu nebo alespoň v nestřeženou chvilku ochutnal kousek šlehačky s polevou. Devítiletému Jackovi se ovšem chuť na sladké stala osudnou.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

371

Před soudem v americkém Washingtonu nyní stojí Jackova matka Oriana Garcia, její partner Robert Leroy Wilson a hochův strýc Jacob Barajas. Všichni tvrdí, že jsou nevinní.

Vyšetřovatelé a státní zástupce jsou ovšem jiného názoru - podle obžaloby totiž chlapec zemřel poté, co ho matka, její přítel a Jackův strýc potrestali za to, že hoch podle nich vzal bez dovolení kousek narozeninového dortu, který byl určený pro Wilsonovu dvouletou dceru.

Podle Barajase, který s policisty spolupracuje, byl chlapec pomocí pout přivázaný k topení a nevlastní otec ho fackoval, bil a mlátil přes nohy bambusovým mečem. Jack také za trest musel jíst tak dlouho, dokud mu nebylo zle.

Jack musel kruté zacházení snášet třicátého června. Otčím hocha zbil do bezvědomí a přivázal k židli. Když pak odjel, aby přivezl chlapcovu matku z práce, Jackův strýc volal záchranku, protože chlapec měl potíže s dýcháním.

Jenže než sanitka přijela, vrátil se Wilson s Jackovou matkou. Ta záchranáře poslala pryč se slovy, že syn má jen zažívací potíže. Podle policie to ovšem tvrdila v okamžiku, kdy byl spoutaný hoch stále v bezvědomí.

Jackův stav se ovšem začal rychle zhoršovat a jeho matka nakonec sama volala na tísňovou linku - to ovšem bylo až o pět hodin později.

Lékaři v nemocnici pochopitelně rychle zjistili, že chlapec má modřiny po celém těle a na mnoha místech rozbitou hlavu. Když do bytu rodiny později přijeli policisté, aby trojici dospělých zatknuli, podezřelí si podle nich balili věci a chystali se odjet z města.

Jack zemřel 5. července. Chlapcova matka a jeho strýc byli obžalování z vraždy a týrání svěřené osoby, hochův nevlastní otec z týrání a napadení. Zartím není jasné, kdy padne rozsudek.

Témata: USA | Týrané děti | děti
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Teplicích vraždil cizinec? Policie zadržela podezřelého, dopadla i…

19.12.2018 10:28 Ústečtí krajští kriminalisté zadrželi člověka podezřelého z vraždy mladé ženy, jejíž tělo bylo…

Rychlá a připravená akce. Policie zveřejnila video z přepadení v teplickém…

18.12.2018 10:25 Policie již včera večer zveřejnila video z přepadeného klenotnictví v Teplicích. Za vyloupením…

Cizinec loupil ve Velkém Meziříčí, na prodavačku tasil vystřelovací nůž

18.12.2018 08:54 Soud poslal do vazby dvaačtyřicetiletého Rumuna, který podle policie v srpnu loupil ve Velkém…

Další přepadená benzínka. Na Chrudimsku útočil ozbrojený lupič

17.12.2018 12:55 Včera v pozdních večerních hodinách informovala Policie ČR na svém Twitteru o přepadení čerpací…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama