Hocha (9) ubili k smrti za to, že sebral sestře kus dortu

Washington - Asi každý jako dítě nevydržel a ujedl kousek dortu nebo alespoň v nestřeženou chvilku ochutnal kousek šlehačky s polevou. Devítiletému Jackovi se ovšem chuť na sladké stala osudnou.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

371
doporučujeme

Před soudem v americkém Washingtonu nyní stojí Jackova matka Oriana Garcia, její partner Robert Leroy Wilson a hochův strýc Jacob Barajas. Všichni tvrdí, že jsou nevinní.

Vyšetřovatelé a státní zástupce jsou ovšem jiného názoru - podle obžaloby totiž chlapec zemřel poté, co ho matka, její přítel a Jackův strýc potrestali za to, že hoch podle nich vzal bez dovolení kousek narozeninového dortu, který byl určený pro Wilsonovu dvouletou dceru.

Podle Barajase, který s policisty spolupracuje, byl chlapec pomocí pout přivázaný k topení a nevlastní otec ho fackoval, bil a mlátil přes nohy bambusovým mečem. Jack také za trest musel jíst tak dlouho, dokud mu nebylo zle.

Jack musel kruté zacházení snášet třicátého června. Otčím hocha zbil do bezvědomí a přivázal k židli. Když pak odjel, aby přivezl chlapcovu matku z práce, Jackův strýc volal záchranku, protože chlapec měl potíže s dýcháním.

Jenže než sanitka přijela, vrátil se Wilson s Jackovou matkou. Ta záchranáře poslala pryč se slovy, že syn má jen zažívací potíže. Podle policie to ovšem tvrdila v okamžiku, kdy byl spoutaný hoch stále v bezvědomí.

Jackův stav se ovšem začal rychle zhoršovat a jeho matka nakonec sama volala na tísňovou linku - to ovšem bylo až o pět hodin později.

Lékaři v nemocnici pochopitelně rychle zjistili, že chlapec má modřiny po celém těle a na mnoha místech rozbitou hlavu. Když do bytu rodiny později přijeli policisté, aby trojici dospělých zatknuli, podezřelí si podle nich balili věci a chystali se odjet z města.

Jack zemřel 5. července. Chlapcova matka a jeho strýc byli obžalování z vraždy a týrání svěřené osoby, hochův nevlastní otec z týrání a napadení. Zartím není jasné, kdy padne rozsudek.

Loading...
Témata: USA | Týrané děti | děti
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama