Známého po hádce přejela autem. Odsedí si 11 let

Praha – Žena, která zabila svého známého, když na něj po hádce najela autem, si odsedí 11 let ve vězení. Kromě toho nebude moci 9 let za volant a musí podstoupit protialkoholní léčbu. V době činu totiž pachatelka byla opilá. Dnes o tom rozhodl Vrchní soud v Praze, který zamítl ženino odvolání.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie

Muž zemřel večer 4. června 2014 poté, co se se ženou pohádal a řekl, jí, že chce opustit jejich společnou domácnost ve středočeských Mnichovicích. Poté, co odešel pryč, se za ním opilá žena vydala autem. Zhruba 300 metrů za obcí ho dojela a na přehledném úseku silnice ho zezadu srazila rychlostí přes 50 kilometrů v hodině. Způsobila mu vážná zranění, kterým na místě podlehl.

„Krajský soud v Praze správně vyhodnotil, že se nejednalo o dopravní nehodu, ale o úmyslný trestný čin - vraždu," řekl předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička a dodal, že muž vůbec náraz nečekal, proto neměl šanci na něj zareagovat.

Pachatelka Radka Horáková se bránila tím, že svého známého usmrtit nechtěla. Prý u něj nejdříve hodlala zastavit a promluvit si s ním, když ale zpozorovala, že je opilý, rozmyslela si to a jela dál. Muž pak podle jejích slov patrně udělal krok stranou a tak se jí dostal pod kola. Znalci však uvedli, že v okamžiku střetu nijak nebrzdila a že navíc znenadání přejela do protisměru. „V tu chvíli mi asi muselo zasvítit slunce, pak jsem ucítila ránu," tvrdila dnes žena.

Její verzi ale soud odmítl s tím, že muž nebyl natolik opilý, aby nezvládal chůzi. Navíc ani oslnění sluncem by nevedlo k takové náhlé změně směru auta. Svědci dříve poukazovali na to, že Horáková muže autem naháněla už v minulosti, její známý však stihl uskočit vždy, než nastala kolize. Odsouzená připustila, že jednou takto skutečně muže pronásledovala, bylo to prý ale proto, že její matce ukradl důchod z kasičky.

Žena chtěla zmírnit trest i proto, že se stará o dvě nezletilé děti, syn i dcera Horákové aktuálně žijí v dětském domově. Podle Lněničky ale krajský soud k rodinné situaci Horákové při výměře trestu přihlédl. Ženě podle něj přitížila skutečnost, že trestný čin spáchala ve zkušební době jiného odsouzení a navíc byla předtím už třikrát trestána. "Intenzita jejích útoků proti společnosti graduje, nedala si pokoj," podotkl.

Témata: auto | soudy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

GIBS obvinila policistu z Děčínska. Přiznal se k prodeji drog a vynášení…

07.12.2018 13:29 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama