Primář z Klatov týral děti. Používal až sadistické metody

Klatovy - Statisíce korun vyplatí klatovská nemocnice rodinám, jejichž děti si prožily na tamním dětském oddělení peklo. Psychicky nemocný primář tam až sadistickými praktikami mučil malé pacienty. Mělo se jednat o celkem osm případů.

Přidejte svůj názor

Děti
doporučujeme

Celkem dva miliony korun jako odškodnění rodinám týraných dětí vyplatí klatovská nemocnice, píše Právo. Podle závažnosti újmy na zdraví dostanou poškození od 200 tisíc do půl milionu korun. Některé z dětí dodnes trpí psychickými problémy.

"Dostali jsme návrh ze strany právního zástupce nemocnice na mimosoudní vyrovnání, který jsme akceptovali," řekl Právu zástupce advokátní kanceláře, která hájí zájmy rodičů dětí.

Před dvěma lety vyšlo najevo, že tehdejší primář dětského oddělení Jiří Havránek trpí bipolární afektivní poruchou a byl přinucen jít na léčení. V důsledku nemoci prováděl dětem velmi bolestivé zákroky. Na tělech pacientů se například našly desítky vpichů, když se primář opakovaně neúspěšně snažil zavést jim do žíly kanylu, to vše bez léků tišících bolest.

Mnoha dětem tak způsobil trvalou újmu na zdraví, některé se po jeho zákrocích měly dokonce ocitnout v ohrožení života. Podle soudních znalců jednal v nepříčetnosti a své chování si neuvědomoval. Naopak prý jednal v domnění, že dělá pro pacienty to nejlepší.

Soud případ odložil s tím, že kvůli psychické poruše není Havránek za své jednání zodpovědný. Proti tomu se ale postavili rodiče poškozených dětí, kteří žádali, aby někdo nesl odpovědnost.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Surové napadení v Praze: Dva šestnáctiletí cizinci pobodali muže

21.10.2019 12:11 Policisté podezřívají dva šestnáctileté mladíky z toho, že minulý pátek v Praze 2 po slovním…

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama