Primář z Klatov týral děti. Používal až sadistické metody

Klatovy - Statisíce korun vyplatí klatovská nemocnice rodinám, jejichž děti si prožily na tamním dětském oddělení peklo. Psychicky nemocný primář tam až sadistickými praktikami mučil malé pacienty. Mělo se jednat o celkem osm případů.

Přidejte svůj názor

Děti

Celkem dva miliony korun jako odškodnění rodinám týraných dětí vyplatí klatovská nemocnice, píše Právo. Podle závažnosti újmy na zdraví dostanou poškození od 200 tisíc do půl milionu korun. Některé z dětí dodnes trpí psychickými problémy.

"Dostali jsme návrh ze strany právního zástupce nemocnice na mimosoudní vyrovnání, který jsme akceptovali," řekl Právu zástupce advokátní kanceláře, která hájí zájmy rodičů dětí.

Před dvěma lety vyšlo najevo, že tehdejší primář dětského oddělení Jiří Havránek trpí bipolární afektivní poruchou a byl přinucen jít na léčení. V důsledku nemoci prováděl dětem velmi bolestivé zákroky. Na tělech pacientů se například našly desítky vpichů, když se primář opakovaně neúspěšně snažil zavést jim do žíly kanylu, to vše bez léků tišících bolest.

Mnoha dětem tak způsobil trvalou újmu na zdraví, některé se po jeho zákrocích měly dokonce ocitnout v ohrožení života. Podle soudních znalců jednal v nepříčetnosti a své chování si neuvědomoval. Naopak prý jednal v domnění, že dělá pro pacienty to nejlepší.

Soud případ odložil s tím, že kvůli psychické poruše není Havránek za své jednání zodpovědný. Proti tomu se ale postavili rodiče poškozených dětí, kteří žádali, aby někdo nesl odpovědnost.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama