Smrt chlapce (†13) na letním táboře: Na nůž prý upadl náhodou

Strakonice - Hra s nožem a souhra nešťastných okolností zřejmě mohou za smrt chlapce, který trávil prázdniny na letním táboře ve Volyni. V noci na pátek údajně zemřel po zásahu nožem do krku.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Tábor, ilustrační fotografie

Informace o možné šikaně nebo zavinění dalších osob policie prověřuje, ale odmítá komentovat. Oficiálně uvádí, že šlo o nešťastnou náhodu. Šikanu popírají i účastníci jiných turnusů tábora, kteří o události diskutují na jeho facebooku.

Svěřenci, kteří byli na táboře v oddílu s chlapcem, odjeli hned po události. Poslední účastníci opustili areál právě dnes. Dospělí i dětští účastníci měli zakázáno o neštěstí hovořit. "Nemůžeme o tom mluvit. Máme to zakázaný od hlavního vedoucího i od policie, podepisovali jsme nějaký papíry," shodovali se ve výpovědích.

Letní tábor ve Volyni navštěvují hlavně účastníci, kteří hrají počítačové hry. Setkávají se mimo jiné i s takzvanými youtubery, se kterými se učí například natáčet videa. Umisťují je pak na sociální sítě. Právě ty dnes zahltily různé verze, jak se vše odehrálo. Podle některých šlo o nešťastnou náhodu a vylučují, že by chlapci někdo pomohl.

"Vzhledem k okolnostem případu, taktickým způsobům, věku osoby nebudeme uvádět ani v budoucnosti žádné konkrétní informace," byl stručný mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Chlapci mělo údajně být teprve třináct let. Je obvyklé, že takhle staří kluci mají u sebe nože. Jenže právě ty se mohou při neopatrné hře stát smrtící zbraní. Proto organizátoři tábora s několikaletou tradicí kvůli neštěstí nevylučují, že přijmou nová opatření.

((Telefonát: Jan Fiala, ředitel tábora)) Nevím, jestli provedeme nějaká zostřená, pokud nám bude něco našemi bezpečnostními poradci doporučeno, samozřejmě vyhovíme. Policie prý nebude komentovat ani to, jak se chlapec k noži dostal.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama