Smrt chlapce (†13) na letním táboře: Na nůž prý upadl náhodou

Strakonice - Hra s nožem a souhra nešťastných okolností zřejmě mohou za smrt chlapce, který trávil prázdniny na letním táboře ve Volyni. V noci na pátek údajně zemřel po zásahu nožem do krku.

Tábor, ilustrační fotografie
doporučujeme

Informace o možné šikaně nebo zavinění dalších osob policie prověřuje, ale odmítá komentovat. Oficiálně uvádí, že šlo o nešťastnou náhodu. Šikanu popírají i účastníci jiných turnusů tábora, kteří o události diskutují na jeho facebooku.

Svěřenci, kteří byli na táboře v oddílu s chlapcem, odjeli hned po události. Poslední účastníci opustili areál právě dnes. Dospělí i dětští účastníci měli zakázáno o neštěstí hovořit. "Nemůžeme o tom mluvit. Máme to zakázaný od hlavního vedoucího i od policie, podepisovali jsme nějaký papíry," shodovali se ve výpovědích.

Letní tábor ve Volyni navštěvují hlavně účastníci, kteří hrají počítačové hry. Setkávají se mimo jiné i s takzvanými youtubery, se kterými se učí například natáčet videa. Umisťují je pak na sociální sítě. Právě ty dnes zahltily různé verze, jak se vše odehrálo. Podle některých šlo o nešťastnou náhodu a vylučují, že by chlapci někdo pomohl.

"Vzhledem k okolnostem případu, taktickým způsobům, věku osoby nebudeme uvádět ani v budoucnosti žádné konkrétní informace," byl stručný mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Chlapci mělo údajně být teprve třináct let. Je obvyklé, že takhle staří kluci mají u sebe nože. Jenže právě ty se mohou při neopatrné hře stát smrtící zbraní. Proto organizátoři tábora s několikaletou tradicí kvůli neštěstí nevylučují, že přijmou nová opatření.

((Telefonát: Jan Fiala, ředitel tábora)) Nevím, jestli provedeme nějaká zostřená, pokud nám bude něco našemi bezpečnostními poradci doporučeno, samozřejmě vyhovíme. Policie prý nebude komentovat ani to, jak se chlapec k noži dostal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama