Smrt chlapce (†13) na letním táboře: Na nůž prý upadl náhodou

Strakonice - Hra s nožem a souhra nešťastných okolností zřejmě mohou za smrt chlapce, který trávil prázdniny na letním táboře ve Volyni. V noci na pátek údajně zemřel po zásahu nožem do krku.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Tábor, ilustrační fotografie
doporučujeme

Informace o možné šikaně nebo zavinění dalších osob policie prověřuje, ale odmítá komentovat. Oficiálně uvádí, že šlo o nešťastnou náhodu. Šikanu popírají i účastníci jiných turnusů tábora, kteří o události diskutují na jeho facebooku.

Svěřenci, kteří byli na táboře v oddílu s chlapcem, odjeli hned po události. Poslední účastníci opustili areál právě dnes. Dospělí i dětští účastníci měli zakázáno o neštěstí hovořit. "Nemůžeme o tom mluvit. Máme to zakázaný od hlavního vedoucího i od policie, podepisovali jsme nějaký papíry," shodovali se ve výpovědích.

Letní tábor ve Volyni navštěvují hlavně účastníci, kteří hrají počítačové hry. Setkávají se mimo jiné i s takzvanými youtubery, se kterými se učí například natáčet videa. Umisťují je pak na sociální sítě. Právě ty dnes zahltily různé verze, jak se vše odehrálo. Podle některých šlo o nešťastnou náhodu a vylučují, že by chlapci někdo pomohl.

"Vzhledem k okolnostem případu, taktickým způsobům, věku osoby nebudeme uvádět ani v budoucnosti žádné konkrétní informace," byl stručný mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Chlapci mělo údajně být teprve třináct let. Je obvyklé, že takhle staří kluci mají u sebe nože. Jenže právě ty se mohou při neopatrné hře stát smrtící zbraní. Proto organizátoři tábora s několikaletou tradicí kvůli neštěstí nevylučují, že přijmou nová opatření.

((Telefonát: Jan Fiala, ředitel tábora)) Nevím, jestli provedeme nějaká zostřená, pokud nám bude něco našemi bezpečnostními poradci doporučeno, samozřejmě vyhovíme. Policie prý nebude komentovat ani to, jak se chlapec k noži dostal.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

loading...

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama