Dal si kokain, aby vydržel šichtu. Kapitána parníku už má policie

Praha - Kvůli neuvěřitelné hlouposti se dostali drogoví dealeři z Prahy za mříže. Drogy si předávali přímo před policejním vozem, kde byla nainstalována kamera. Jeden z členů gangu byl také kapitánem výletní lodi na Vltavě. Drogy tam prodával a sám pod vlivem kokainu parník také řídil.

Ilustrační foto
doporučujeme

Cesta do policejní cely začala pro drogový gang na Václavském náměstí. Dva dealeři si totiž troufli zaparkovat své auto přímo na místě rezervovaném pro policii. A když se objevilo policejní auto, nejen že neodjeli, ale udělali jen pár kroků stranou a přímo před policejním autem vybaveným kamerou si začali drogy předávat.

"Policisté si všimli zvláštního chování a proto přistoupili ke kontrole. Zjistili, že si dvojice přímo uprostřed Václavského náměstí přeprodala 20 gramů kokainu," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Dvojice nakonec kriminalisty přivedla k třetímu členovi gangu. Ten byl kapitánem výletní lodi na Vltavě. A přímo na lodi plné turistů také drogy prodával. K prodeji docházelo nejčastěji na kapitánském můstku. Kromě toho, že kokain a marihuanu prodával, loď pod vlivem také řídil.

"Jak u výslechu sám řekl, práce na lodi je prý náročná. Proto si ten kokain musel dát, aby celou šichtu vůbec vydržel," řekl jeden z kriminalistů. Na lodi už si prý hledají nového kapitána.

Drogový gang byl zajímavý i tím, že dva jeho členové měli také legální práci, vlastnili reklamní agenturu. Celá trojice byla dobře finančně zajištěná. Jezdili luxusními vozy a na sociálních sítích se fotili nejen se zlatými řetězy, ale i drahým alkoholem a drogami na stole. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Témata: Drogy | gangy
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bohumínský žhář údajně již v červnu ohrožoval rodinu plynovou pistolí,…

14.08.2020 15:42 Muž podezřelý ze zapálení bytu v Bohumíně prý rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí. Policie…

Daňová kobra v akci: Policie vyšetřuje podvody se škodou přes 220 milionů

14.08.2020 09:38 Zlínští kriminalisté vyšetřují rozsáhlý případ daňových karuselových podvodů. Stíhají 16 fyzických…

74letý senior napadl ve Vysokém Mýtě dva lidi, jsou vážně zranění

13.08.2020 16:50 Muž a žena středního věku utrpěli ve středu večer zranění při napadení ve Vysokém Mýtě. Z útoku je…

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama