Zloději otevřou každé auto. Na Ostravsku na to mají nový přístroj

Havířov - Gang zlodějů aut zadržela policie v Havířově. Tři muži za půl roku ukradli 13 aut a způsobili tak škodu za téměř jeden a půl milionu korun. Auta rozebírali a prodávali na náhradní díly. K vykrádání jim pomohl speciální elektronický přístroj.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto

Dva muži si půl roku tipovali a kradli auta z ulic v Ostravě, Havířově i Karviné. Když si nějaké auto vybrali, jeden z nich šel krást a druhý hlídal. "Za pomoci speciálního přístroje zvaného killer se dostali do vozidla, odblokovali spínací skříňku a pomocí šroubováku nastartovali vozidlo," uvedl vyšetřující policista Tomáš Robenek.

S kradeným autem do 40 vteřin odjížděli do garáží, kde ho během čtyř hodin rozebrali na náhradní díly. Ty potom dodávali majiteli servisu, který byl třetím členem skupiny. Všichni muži jsou nyní ve vazbě a hrozí jim až osmiletý pobyt za mřížemi.

Přístroje, které otevřou každé auto

Přístrojů, které odemknou téměř každé auto s elektronickým zámkem, přitom v poslední době přibývá. Objevilo se například zařízení nazvané Rolljam, jehož výrobní náklady jsou pouhých 30 dolarů (asi 750 Kč). Funguje téměř na všechny značky aut a princip je poměrně jednoduchý.

V okamžiku, kdy chce majitel otevřít auto, Rolljam vyslaný signál zablokuje, zapamatuje si ho a auto se tak neodemkne. Když se majitel pokusí otevřít auto podruhé, Rolljam signál opět zablokuje a uloží. Vzápětí ale vyšle první zachycený signál, auto se odemkne a majitel si tak myslí, že je všechno v pořádku. Jenže zloděj si pak druhým zapamatovaným signálem může auto kdykoli otevřít.

Témata: krádeže | auto
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama