Zloději otevřou každé auto. Na Ostravsku na to mají nový přístroj

Havířov - Gang zlodějů aut zadržela policie v Havířově. Tři muži za půl roku ukradli 13 aut a způsobili tak škodu za téměř jeden a půl milionu korun. Auta rozebírali a prodávali na náhradní díly. K vykrádání jim pomohl speciální elektronický přístroj.

Ilustrační foto
doporučujeme

Dva muži si půl roku tipovali a kradli auta z ulic v Ostravě, Havířově i Karviné. Když si nějaké auto vybrali, jeden z nich šel krást a druhý hlídal. "Za pomoci speciálního přístroje zvaného killer se dostali do vozidla, odblokovali spínací skříňku a pomocí šroubováku nastartovali vozidlo," uvedl vyšetřující policista Tomáš Robenek.

S kradeným autem do 40 vteřin odjížděli do garáží, kde ho během čtyř hodin rozebrali na náhradní díly. Ty potom dodávali majiteli servisu, který byl třetím členem skupiny. Všichni muži jsou nyní ve vazbě a hrozí jim až osmiletý pobyt za mřížemi.

Přístroje, které otevřou každé auto

Přístrojů, které odemknou téměř každé auto s elektronickým zámkem, přitom v poslední době přibývá. Objevilo se například zařízení nazvané Rolljam, jehož výrobní náklady jsou pouhých 30 dolarů (asi 750 Kč). Funguje téměř na všechny značky aut a princip je poměrně jednoduchý.

V okamžiku, kdy chce majitel otevřít auto, Rolljam vyslaný signál zablokuje, zapamatuje si ho a auto se tak neodemkne. Když se majitel pokusí otevřít auto podruhé, Rolljam signál opět zablokuje a uloží. Vzápětí ale vyšle první zachycený signál, auto se odemkne a majitel si tak myslí, že je všechno v pořádku. Jenže zloděj si pak druhým zapamatovaným signálem může auto kdykoli otevřít.

Témata: krádeže | auto
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Policista při zásahu v chatové oblasti zastřelil muže

06.08.2020 13:30 Při zásahu v chatové oblasti u obce Smržov na Jindřichohradecku policista ve středu večer zastřelil…

Muž v Brně přepadl čerpací stanici, obsluze se omlouval

06.08.2020 09:55 Neznámý pachatel přepadl v první polovině července čerpací stanici v Heršpické ulici v Brně,…

Recidivista podle policie napáchal 30 trestných činů. Odcizil, co se dalo

05.08.2020 11:04 Z 30 trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama